Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júna 2023

Prešovský trojičný jarmok 2023 potrvá rekordných šesť dní. Začína už dnes


Tagy: Prešov

V rámci kultúrneho programu sa okrem rôznych hudobných skupín predstavia aj prešovské folklórne súbory.Zdieľať
Prešovský trojičný jarmok 2023 potrvá rekordných šesť dní. Začína už dnes

Prešovský trojičný jarmok tentoraz potrvá rekordných šesť dní. Priamo na Hlavnej ulici ponúkne od pondelka (5. 6.) do soboty (10. 6.) prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, rôzne atrakcií, jedlá či nápoje. Pre návštevníkov bude každý deň pripravený aj kultúrny program. Mesto Prešov o tom informuje na svojej webovej stránke.


"Jarmok bol pravidelne súčasťou najväčších mestských slávností - Dní mesta Prešov, no tento rok vynikne ako samostatné podujatie s kultúrnym programom každý večer," uvádza s tým, že ide o 22. ročník, pričom ide o jedno z významných mestských podujatí.

Na jarmoku si budú môcť Prešovčania aj návštevníci mesta vychutnať tradičné slovenské jedlá, ale tiež gurmánske novinky. "Okrem gastrostánkov bude v ponuke aj rozmanitý tovar z tradičnej ľudovej kultúry a remeselné výrobky. Svoj kumšt predvedú košikári, rezbári, kováči a hrnčiari. Chýbať nebude ani textil, hračky, kozmetika a množstvo ďalších výrobkov," dodáva radnica.

V rámci kultúrneho programu sa okrem rôznych hudobných skupín predstavia aj prešovské folklórne súbory. Prídu i choduliari, šermiari či sokoliari. Pre najmenších budú pripravené detské atrakcie. Posledný deň jarmoku sa jeho návštevníci budú môcť previezť mestom konským povozom.

Kompletný program tu https://presov.codnes.sk/spravy/program-presovsky-trojicny-jarmok-2023-potrva-rekordnych-sest-dni


Tagy: Prešov
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská filharmónia sa predstaví na turné v Japonsku
<< predchádzajúci článok
Folklórny festival Východná bude tento rok trvať tri dni