Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. januára 2021

Foto: Ministerstvo spravodlivosti zverejnil dokumenty k prípadu M. LučanskéhoZverejnenie dokumentov avizovala Kolíková po pondelkovom prvom stretnutí vyšetrovacej komisie zriadenej na prešetrenie úmrtia policajného exprezidenta i jeho skoršie zranenie oka.Zdieľať
Rezort spravodlivosti zverejnil dokumenty k prípadu M. Lučanského

Ministerstvo spravodlivosti SR zverejnilo v pondelok večer dokumenty súvisiace so zranením zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, aj s incidentom z dňa, keď sa pokúsil o samovraždu. Zverejnenie dokumentov avizovala šéfka rezort Mária Kolíková (Za ľudí).

„Po posúdení a potrebnej anonymizácii sprístupňujeme materiály z prvej udalosti z 9. decembra 2020, ako aj z mimoriadnej udalosti z 29. decembra 2020. A rovnako zverejňujeme prehľad najčastejších otázok a odpovedí, ktoré sme v nadväznosti na uvedenú udalosť zaznamenali," uviedol Bubla.

Pripomenul, že vzhľadom na charakter údajov a ochranu osobných údajov bolo potrebné právne posúdiť rozsah, ktorý možno zverejniť a materiály v nevyhnutnej miere anonymizovať. Ministerka uviedla, že kamerové zábery nemôžu zverejniť, pretože by sa tým marilo trestné konanie.

Zverejnenie dokumentov avizovala Kolíková po pondelkovom prvom stretnutí vyšetrovacej komisie zriadenej na prešetrenie úmrtia policajného exprezidenta i jeho skoršie zranenie oka. Komisia má 17 členov. Bývalý sudca a v súčasnosti poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský požiadal ministerku, aby sa mohol tiež stať členom komisie. Zároveň pre TASR potvrdil, že prevzal plnú moc na zastupovanie manželky Lučanského v trestom konaní. Deklaroval, že vec nebude riešiť politicky.

Ministerstvo zverejnilo návrh na prijatie bezpečnostných opatrení v súvislosti s umiestnením Lučanského v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVV a ÚVTOS) Prešov, tiež úradný záznam o vzniku udalosti v ÚVV a ÚVTOS Prešov z 10. decembra 2020. Rovnako záznam kontrolnej komisie rezortu spravodlivosti o vykonaní kontroly nad výkonom väzby v Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Trenčín a odpoveď nemocnice pre Okresnú prokuratúru Prešov.

Zverejnili aj žiadosť obvineného o umožnenie používať telefón adresovanú orgánom činným v trestnom konaní a odpoveď. Zverejnený je aj úradný záznam o vzniku udalosti v ÚVV a ÚVTOS Prešov z 29. decembra 2020, štatút vyšetrovacej komisie, ako aj zoznam jej členov.

2020_12_07_Návrh Na Prijati... by projektnsk

 

2020_12_18_Odpoveď Nemocnic... by projektnsk

 

2020_12_17_Žiadosť Obvinené... by projektnsk

 

 

2020_12_10_Úradný Záznam o ... by projektnsk

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohreb Milana Lučanského zabezpečuje rodina, je známy termín aj miesto poslednej rozlúčky (5. 1. 2021)
 Príslušníci ZVJS odmietajú podiel na Lučanského smrti, šíritelia klamstiev zneužívajú situáciu (4. 1. 2021)
 M. Beňová sa v prípade M. Lučanského obrátila na európske inštitúcie (4. 1. 2021)
 Kolíková: Komisia, ktorá prešetrí prípad M. Lučanského, má 17 členov (4. 1. 2021)
 Komisia prešetrujúca smrť Lučanského bude mať šesť poslancov, je medzi nimi aj Kotleba (4. 1. 2021)
 Fotografie mŕtveho policajného exprezidenta Lučanského sú hoax, upozorňuje polícia (4. 1. 2021)
 Saková považuje príbeh okolo Lučanského za neuveriteľný, chce zvolať brannobezpečnostný výbor (30. 12. 2020)
 Lučanského pokus o samovraždu už vyšetrujú, Žilinka informoval o začatí trestného stíhania (30. 12. 2020)
 Ministerka Kolíková zriadi na vyšetrenie pokusu o samovraždu M. Lučanského širokú komisiu s účasťou opozície. Príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) nepochybili (30. 12. 2020)
 Video: Robert Fico povedal, že Igor Matovič musí tvrdo pykať za samovraždu Milana Lučanského (30. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Ak budú školy po 11. januári zatvorené, rodičom vznikne nárok na pandemické ošetrovné
<< predchádzajúci článok
Na Slovensko príde 2,6 milióna antigénových testov, ktoré nakúpilo Sulíkovo ministerstvo

Foto: Ministerstvo spravodlivosti zverejnil dokumenty k prípadu M. Lučanského - diskusné fórum čitateľov