Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2013

Fuksa a Tluchoř putujú do väzby, súd rozhoduje o NagyovejČeský súd v sobotu uvalil vyšetrovaciu väzbu na bývalého ministra Ivana Fuksu ako aj jeho niekdajšieho štátneho tajomníka Romana Bočeka a bývalého poslanca ODS Petra Tluchořa. Rozhoduje sa ...Zdieľať
sudilustracne PRAHA 15. júna (WEBNOVINY) - Český súd v sobotu uvalil vyšetrovaciu väzbu na bývalého ministra Ivana Fuksu ako aj jeho niekdajšieho štátneho tajomníka Romana Bočeka a bývalého poslanca ODS Petra Tluchořa.


Rozhoduje sa aj o ďalšom zotrvaní za mrežami v prípade zvyšných podozrivých v kauze, ktorá v súčasnosti otriasa politickou scénou v krajine.

Nasledovanejší bude osud Jany Nagyovej, šéfky kancelárie premiéra Petra Nečasa, informuje spravodajský portál iDNES.cz

Fuksu policajti obviňujú z korupcie, ktorej sa mal dopustiť prijatím funkcie šéfa jednej zo štátnych firiem. Udialo sa tak v čase, keď sa vzdal poslaneckého mandátu a umožnil odhlasovať vládne zákony. Exminister sa však cíti nevinný. Súd jeho ako aj Bučeka ponechal za mrežami pre obavy, že by obaja muži budú ovplyvňovať svedkov.

Opozícia v súvislosti s kauzou požaduje odstúpenie premiéra Nečasa, ten ale nemieni rezignovať. Nagyová podľa polície nechala prostredníctvom vojenského spravodajstva sledovať troch ľudí, medzi nimi aj manželku premiéra Radku Nečasovú. Dôvod mal byť čisto súkromný.

Okrem zneužitia právomocí je Nečasova pravá ruka obvinená aj z podplácania. Toto obvinenie súvisí s exposlancami a niekdajšími rebelmi ODS Petrom Tluchořom a Marekom Šnajdrom, ktorí minulý rok výmenou za lukratívne funkcie podržali vládu. Nečas sa ich pred snemovňou zastal a vyhlásil, že exposlanci chceli zachrániť vládu a preto sa vzdali svojich funkcií. "Išlo o politickú dohodu, čo je štandardný postup v politike," povedal Nečas s tým, že teraz je tento ich krok kriminalizovaný.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Múzeum v L. Mikuláši hľadá stratené pamiatky po podnikoch
<< predchádzajúci článok
Dobrovoľníci budú Tatrám pomáhať ešte aj v októbri