13. augusta 2011

Futbalisti Banskej Bystrice podľahli Slovanu

V Banskej Bystrici sa hral od úvodu zaujímavý futbal s množstvom príležitostí na oboch stranách. Zápas piateho kola Corgoň ligy 2011/2012 útočnejšie začala Dukla, no nebezpečné boli ...

bagayoko BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - V Banskej Bystrici sa hral od úvodu zaujímavý futbal s množstvom príležitostí na oboch stranách.

Zápas piateho kola Corgoň ligy 2011/2012 útočnejšie začala Dukla, no nebezpečné boli iba priame kopy Bažíka spoza šestnástky. V 7. min mieril nad brvno a v 14. min spod brvna vytláčal loptu Putnocký. Do vedenia mohla ísť Banská Bystrica v 17. min, keď Považanec vybojoval na pravej strane loptu, cez Uškoviča ju poslal do šestnástkyŠtefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Podali sme statočný výkon, v určitých fázach aj kvalitný. Rozhodlo viacero momentov. Určite chyba nášho stopéra pri prvom góle, Halenár to nádherne trafil, no lopta sa musí v defenzíve riešiť jednoducho. Druhým momentom bola nepremenená penalte Bažíkom, ale faul na Jakubka mal byť ocenený druhou žltou kartou pre Dobrotku. Zápas by sa bol inak vyvíjal. Slovan má kvalitu, ktorá rozhodla v zlomových momentoch. My sme naše príležitosti zbrklosťou a nerozvážnosťou nezvládli."

Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Som spokojný s víťazstvom. Slovan musí hrať stále na výhru. Zápas bol bojovný z obidvoch strán, ale tempo nebolo mimoriadne vysoké. Šancí však bolo na oboch stranách dosť, chceli sme rozhodnúť v prvom polčase, ale Dukla mala lepší úvod, my sme 15 minút spali. Po góle sme mali brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Pred polčasom som apeloval na mužstvo, že som už raz vyhrával 2:0 a nedopadlo to dobre a teraz k tomu nebolo ďaleko. Až po druhom góle Šeba to bolo z našej strany relatívne v poriadku. Prišla zbytočná penalta, Putnocký nás podržal. S bodmi som spokojný, s niektorými situáciami tak isto. na Bažíka, no tretiu strelu domáceho stredopoliara Putnocký zlikvidoval. V 19. min Guédé poslal loptu zo stredu do druhej línie na Halenára, stopéri Dukly sa viac sústredili na útočníkov Slovana a Halenár zo svojej obľúbenej parkety spoza šestnástky mieril presne k žrdi. Inkasovaný gól domácich trošku rozladil, hra sa sústredila viac do stredu. V 32. min zaujala strela Milinkoviča z vyše 20 m, lopta však išla tesne vedľa žrde. V 44. min vybojoval loptu v strede ihriska Považanec, prenikol až do šestnástky, ale finálnu prihrávku na Uškoviča zneškodnil Putnocký.

Sporné verdikty Sedláka

V druhom polčase predviedol rozhodca Sedlák niekoľko sporných verdiktov, pribudlo vášní a viac sa bojovalo v strede ihriska. Ten patril Slovanu a práve z väčších vzdialeností to skúšal Halenár. V 51. min z vyše 30 metrov preveril Belicove rukavice. Dôležitý moment nastal, keď Dobrotka fauloval v šestnástke Jakubka, nevidel druhú ŽK a následný pokutový kop v 57. min nepremenil Bažík. V 62. min sa predviedol striedajúci Žofčák, keď poslal presnú prihrávku do pravého rohu veľkého vápna na Lačného nepresne. Ďalšie sporné verdikty rozhodcu Sedláka rozkúskovali hru, čo viac vyhovovalo hosťom. V 80. min Žofčák ponúkol z pravej strany presný center do malého vápna, kde bol nepokrytý Šebo, ktorý hlavou prekonal Belica a zvýšil na 2:0. Dukla bojovala, no niektorým hráčom chýbali sily, napriek tomu aktívny Jakubko "vyrobil" druhú penaltu, fauloval Had, Pančík sa nemýlil.

Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ M. Pančík ml. (z pok. kopu) - 19. Halenár, 80. Šebo, ŽK: 21. Považanec, 46. Marek Hlinka, 74. Hučko - 13. Dobrotka, 14. Lačný, 16. Dosoudil, 90.+ Had, 90.+ Halenár, 90.+ Putnocký, rozhodovali: Sedlák - Chládek, Bobko, 4170 divákov

Zostava Banskej Bystrice: Belic - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, M. Pančík ml. - Považanec (49. B. Ľupták), Prekop, Marek Bažík (78. Laksík), Hučko - Uškovič (66. Slančík), Jakubko
Zostava Slovanu: Putnocký - Bagayoko (87. Kuzma), Dobrotka, Dosoudil, Čikoš - Guédé, Grendel, Milinkovič (59. Žofčák) - Halenár - Lačný (66. Had), Šebo