13. augusta 2011

Hokejisti Slovana si hravo poradili s fínskym Oulu

Hokejisti Slovana Bratislava zvládli aj druhý súboj v European Trophy a v sobotu vyhrali nad Kärpätom Oulu 4:1. O svojom víťazstve rozhodli belasí už v prvej tretine, keď sa presadil ...

hokej BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava zvládli aj druhý súboj v European Trophy a v sobotu vyhrali nad Kärpätom Oulu 4:1.

O svojom víťazstve rozhodli belasí už v prvej tretine, keď sa presadil Lipiansky a po ňom Bakoš. Oulu síce Junttilom v 22. min znížilo na 1:2, ale Bulík v presilovke vrátil domácim dvojgólový náskok. Domáci mali zápas vo svojej réžii, vypracovali si aj ďalšie šance na skórovanie, ujala sa až Bakošova v presilovke. Dvadsaťjedenročný krídelník svojím druhým gólom v zápase stanovil skóre na konečných 4:1.

Hráči Slovana zdolali oboch svojich fínskych súperov v úvode European Trophy, vo štvrtok si poradili s KalPa Kuopio 2:1 po samostatných nájazdoch. Najbližšie sa v európskej súťaži predstavia v nedeľu 14. augusta, keď opäť na domácom ľade Zimného štadióna Ondreja Nepelu privítajú švédsky Linköping.

Slovan Bratislava - Kärpät Oulu 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 3. Lipiansky (Skokan), 9. M. Bakoš (Macho, P. Frühauf), 34. Bulík (Švárny), 56. M. Bakoš (Bulík, Macho) - 22. Junttila (Huml, M. Lehtonen), 4316 divákov