Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2024

Gašpar nemá žiadnu kvalifikáciu na pozíciu riaditeľa SIS, jeho voľba bola podľa Valášeka od začiatku spolitizovanáNominácia Pavla Gašpara na post riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) je škandalózna. Myslí si to predseda hnutiaZdieľať
6479a63a1b829198506384 676x451 14.2.2024 (SITA.sk) - Nominácia Pavla Gašpara na post riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) je škandalózna. Myslí si to predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda parlamentu Michal Šimečka, ktorý súčasne tvrdí, že Gašpar nemá žiadnu kvalifikáciu na túto pozíciu.


O to ochotnejšie bude plniť priania premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a jeho kumpánov, teda zabezpečenie beztrestnosti a prenasledovanie politických oponentov," dodal. Súčasne si myslí, že SIS stratí akúkoľvek dôveryhodnosť v očiach našich partnerov.

Voľba šéfa SIS je spolitizovaná


Predseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Tomáš Valášek (PS) už dlhšie upozorňuje na to, že voľba šéfa SIS je od jej začiatku spolitizovaná.

Vláda urobila krok, ktorý sme od nominácie Ivana Lexu Vladimírom Mečiarom nevideli. Na čelo spravodajcov vybrala syna stíhaného poslanca Smeru-SD Tibora Gašpara. Samotnému Pavlovi Gašparovi sa ako vyšetrovateľovi kariérne darilo v čase, keď bol jeho otec policajným prezidentom,” doplnil Valášek.

Pripomenul, že Pavol Gašpar sa do povedomia verejnosti dostal ako účastník poľovníckej chaty, ktorá bola odpočúvaná.

Jeden z autorov Trestného zákona


Na chate si ľudia z Ficovho okolia dohadovali, ako budú konať po prebratí moci. V súčasnosti je Pavol Gašpar jedným z autorov hanebnej novely Trestného zákona," dodal Valášek.

Na aktuálnej 9. schôdzi Národnej rady SR by sa poslanci mali zaoberať Valáškovou predloženou novelou zákona o Slovenskej informačnej službe, ktorá má za cieľ stransparentniť model výberu kandidátov na post riaditeľa.

Tento proces chce zosúladiť s bežnou praxou v okolitých členských štátoch Európskej únie. Podľa Valáška by mal byť kandidát na túto pozíciu verejne vypočutý parlamentným výborom pre obranu a bezpečnosť.


Zdroj: SITA.sk - Gašpar nemá žiadnu kvalifikáciu na pozíciu riaditeľa SIS, jeho voľba bola podľa Valášeka od začiatku spolitizovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia je proti zverejneniu výhrad k novele Trestného zákona, Susko sa však o eurofondy neobáva
<< predchádzajúci článok
Nominovanie šéfa SIS prináleží strane Smer-SD, vyzerám ako premiér? Odbil Šutaj Eštok novinárov