Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2022

Generálna prokuratúra SR udelila Kyselovi disciplinárne pokarhanie, návrh podal ŽilinkaProkurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel sa dopustil disciplinárneho previnenia. Rozhodla o tom ...Zdieľať
bp_8583 676x451 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel sa dopustil disciplinárneho previnenia. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry SR (GP SR) na ústnom pojednávaní 18. mája.


Kysel sa podľa komisie dopustil disciplinárneho previnenia pri vybavovaní žiadosti o prepustenie exriaditeľa policajného úradu zvláštnych činností Jozefa Reháka z väzby.Komisia uznala Kysela vinného a uložila mu disciplinárne opatrenie písomné pokarhanie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Návrh na disciplinárne stíhanie Kysela podal v máji minulého roka generálny prokurátor Maroš Žilinka, podľa ktorého rozhodovanie o prepustení Reháka z väzby trvalo príliš dlho. Žilinka podal na Kysela aj druhý návrh, ktorý sa týkal rozhodovania o prepustení z väzby bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra P. Ten vzal Žilinka späť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Generálna prokuratúra SR udelila Kyselovi disciplinárne pokarhanie, návrh podal Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť
<< predchádzajúci článok
Bielorusko dodáva zbrane Rusku, obe krajiny vytvorili spoločný systém