Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. apríla 2024

Globálna ekonomická aktivita je podľa minulých meraní slabá a dlh stúpa, tvrdí šéfka Medzinárodného menového fonduSilná ekonomická aktivita v Spojených štátoch a na rozvíjajúcich sa trhoch by mala v tomto roku prispieť k zvýšeniu rastu globálneho hospodárstva o približne 3 %. Vo štvrtok to uviedla výkonná ...Zdieľať
kristalina georgieva 676x466 11.4.2024 (SITA.sk) - Silná ekonomická aktivita v Spojených štátoch a na rozvíjajúcich sa trhoch by mala v tomto roku prispieť k zvýšeniu rastu globálneho hospodárstva o približne 3 %. Vo štvrtok to uviedla výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.

Vlažné 20. roky


„Bez korekcie kurzu skutočne smerujeme k 'vlažným 20. rokom' - pomalému a neuspokojivému desaťročiu,“ povedala Georgievová pri oznámení ekonomickej projekcie a dlhodobého výhľadu.

Dodala, že globálna ekonomická aktivita je podľa minulých meraní slabá a dlh stúpa, čo predstavuje veľké problémy pre verejné financie v mnohých častiach sveta.

Jazvy pandémie


„Jazvy pandémie sú stále s nami. Globálna strata produkcie od roku 2020 je okolo 3,3 bilióna dolárov, pričom náklady neúmerne klesajú na najzraniteľnejšie krajiny," povedala.

Predpokladaná miera rastu o niečo viac ako 3 % je mierne nad minuloročnou projekciou. Historický priemer je 3,8 %.

„Globálny rast je o niečo silnejší v dôsledku silnej aktivity v Spojených štátoch a v mnohých rozvíjajúcich sa trhových ekonomikách,“ povedala Georgievová.


Zdroj: SITA.sk - Globálna ekonomická aktivita je podľa minulých meraní slabá a dlh stúpa, tvrdí šéfka Medzinárodného menového fondu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Globálna ekonomická aktivita je podľa minulých meraní slabá a dlh stúpa, tvrdí šéfka Medzinárodného menového fondu
<< predchádzajúci článok
Gastronómia prešla turbulentným obdobím vysokej inflácie, skupina Medusa aj napriek tomu rástla