Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

18. marca 2012

Globálna ekonomika sa dostáva z krízy, tvrdí šéfka MMFGlobálna ekonomika sa vzdialila od okraja priepasti a v eurozóne a USA sa objavujú známky stabilizácie, ale vysoká zadlženosť rozvinutých ekonomík a rastúce ceny ropy sú hlavnými rizikami, pred ktorými ...Zdieľať
christine lagardeova PEKING 18. marca (WEBNOVINY) - Globálna ekonomika sa vzdialila od okraja priepasti a v eurozóne a USA sa objavujú známky stabilizácie, ale vysoká zadlženosť rozvinutých ekonomík a rastúce ceny ropy sú hlavnými rizikami, pred ktorými svet stojí. Uviedla to v nedeľu šéfka Medzinárodného menového systému (MMF) Christine Lagardeová.


Globálna ekonomika je pravdepodobne na ceste zotavovania, ale veľký priestor na manévrovanie neexistuje, a niet priestoru pre omyly v ekonomickej politike," uviedla Lagardeová v prejave počas návštevy Pekingu.

Šéfka MMF konštatovala, že objavujúce sa známky stabilizácie ukazujú, že kroky v ekonomickej oblasti, ktoré sa podnikli po vypuknutí globálnej finančnej krízy sa vyplácajú. Dodala, že ekonomické indikátory z USA vyzerajú trochu optimistickejšie a že Európa urobila dôležitý krok vpred pri riešení krízy prostredníctvom najnovších krokov týkajúcich sa Grécka.

"Vďaka tomuto spoločnému úsiliu sa svetová ekonomika vzdialila od okraja priepasti a máme dôvod na to, aby sme boli optimistickejší. Napriek tomu by nás však optimizmus nemal upokojiť natoľko, aby sme nadobudli falošný pocit bezpečia. Ekonomika a finančný sektor stále majú veľmi zraniteľné stránky, s ktorými sa musíme konfrontovať," povedala Lagardeová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robert Fico chce naštartovať nové vzťahy s opozíciou
<< predchádzajúci článok
Banskobystrickí hygienici ponúknu bezplatné rozbory vody