19. decembra 2021

Goggiová vyhrala aj super-G vo Val d´Isere

Taliankam sa celkovo darilo a chvíľu mierili aj za ovládnutím kompletného pódia.

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila aj v nedeľnom super-G Svetového pohára. Vo Val d´Isere predstihla o 33 stotín sekundy Nórku Ragnhild Mowinckelovú, tretie miesto obsadila ďalšia Talianka Elena Curtoniová (+0,51 s). Slovenská reprezentantka a obhajkyňa veľkého glóbusu Petra Vlhová neštartovala, sústredí sa na na dve súťaže obrovského slalomu v ďalšom francúzskom stredisku Courchevel (21. a 22. decembra).

Víťazka sobotného zjazdu Goggiová patrila k najväčším favoritkám aj o deň neskôr a na trať sa vydala so štartovým číslom 5. V úvodnej technickejšej pasáži bola pomalšia než väčšina súperiek, ale v spodnej pasáži zvolila priamočiarejšiu stopu. Svoje zjazdárske schopnosti zúročila najmä medzi tretím a posledným štvrtým medzičasom, kde si vypracovala rozhodujúci náskok. Triumfovala už v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach v tejto sezóne, na konte má tri víťazstvá v zjazde a dve v superobrovskom slalome. Celkovo dosiahla šestnáste prvenstvo v pretekoch SP. Upevnila si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu, na čele má 65-bodový náskok pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá skončila piata (+0,75 s).

"Dnes to bola odlišná výzva, v zjazde musím zakaždým potvrdzovať úlohu favoritky, v super-G sa nepovažujem za najsilnejšiu pretekárku. V zjazde na to myslím viac. Ráno som sa zobudila a už som sa cítila veľmi sebavedomá," povedala 29-ročná Goggiová vo vysielaní Eurosportu.

Taliankam sa celkovo v nedeľu darilo a chvíľu mierili aj za ovládnutím kompletného pódia. Curtoniová figurovala len o stotinu pred krajankou Federicou Brignoneovou (+0,52 s). Na vklinenie sa medzi túto trojicu ašpirovala najprv Shiffrinová, ktorej vyšla predovšetkým vrchná časť, ale v spodnej postupne strácala a zaradila sa za Talianky. Podarilo sa to však Mowinckelovej, Nórka s číslom 19 síce neohrozila Goggiovú, no dokázala odsunúť aspoň Curtoniovú s Brignoneovou na tretie, resp. štvrté miesto.

10. Romane Miradoliová (Fr.) +1,24

Po 1. kole obrovského slalomu viedol Faivre. Adam Žampa figuroval na štrnástej priečke
Slavko Goluža po štyri a pol roku končí na lavičke Tatrana Prešov, tím povedie Radoslav Antl