Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2021

Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnostiStredoškoláci v Grécku budú môcť od 1. februára prvýkrát od novembra opäť navštevovať školy. Nadviažu tak na žiakov základných škôl, ktorí znova zasadli do lavíc 11. januára. Študenti vysokých ...Zdieľať
gettyimages 1133836004 676x451 23.1.2021 (Webnoviny.sk) - Stredoškoláci v Grécku budú môcť od 1. februára prvýkrát od novembra opäť navštevovať školy. Nadviažu tak na žiakov základných škôl, ktorí znova zasadli do lavíc 11. januára. Študenti vysokých škôl budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní.


V Grécku budú naďalej platiť prísne obmedzenia, vrátane celoštátneho zákazu nočného vychádzania, cestovania v rámci krajiny a povinnej 7-dňovej karantény vzťahujúcej sa na všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo zahraničia.


Grécko zaznamenalo v ostatných týždňoch prudký pokles úmrtnosti v súvislosti s ochorením COVID-19. Úrady však tvrdia, že napriek priaznivým správam ešte obmedzenia zostanú nejaký čas v platnosti.

Priemerný počet úmrtí je v súčasnosti 0,25 na 100-tisíc obyvateľov. Začiatkom decembra bol tento ukazovateľ na hodnote 0,94.


Zdroj: Webnoviny.sk - Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Služobný odev jedného policajta vyjde ministerstvo na viac ako tisíc eur, zabezpečiť musí celý zbor
<< predchádzajúci článok
Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúry, prisľúbil Žilinka

Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti - diskusné fórum čitateľov