29. septembra 2019

Grigar postúpil do finále K1, SR má ďalšiu miestenku do Tokia

Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar.

Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar. Foto: TASR/Michal Svítok
Seu d'Urgell 29. septembra (TASR) - Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar postúpil do finále K1 na MS v španielskom Seu d'Urgell a vybojoval miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. V nedeľnom semifinále obsadil 10. miesto.

Dvadsaťdvaročný kajakár predviedol rutinérsku jazdu na istotu, dokázal sa vyvarovať "ťukom" a napokon sa o 21 stotín zmestil do elitnej desiatky. Za víťazom semifinále Čechom Jiřím Prskavcom zaostal o 2,07 sekundy. Vo finále môže zabojovať o druhú medailu na seniorskom šampionáte, v roku 2015 v Londýne získal striebro.

Grigar bol v nedeľu jediný slovenský zástupca na štarte. Jeho kolegovia z K1 Andrej Málek ani Martin Halčin nepostúpili z rozjázd, rovnako ako singlistky Emanuela Luknárová, Monika Škáchová a Soňa Stanovská.