Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2017

Gymnazisti zo Slovenska, ČR a Maďarska budú dnes v roli poslancov EPNa snímke socha Mateja Bela po slávnostnom odhalenia pri príležitosti 25. výročia založenia UMB a otvorenia akademického roka 2017/2018 v Banskej Bystrici 3. októbra 2017.Zdieľať
Na snímke socha Mateja Bela po slávnostnom odhalenia pri príležitosti 25. výročia založenia UMB a otvorenia akademického roka 2017/2018 v Banskej Bystrici 3. októbra 2017. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 13. októbra (TASR) - Modelové zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) si môžu dnes na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici vyskúšať študenti gymnázií zo Slovenska, Česka a Maďarska. Jeho štvrtý ročník, počas ktorého sa gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk vkladajú do roly európskych poslancov a diskutujú o budúcnosti Európskej únie, sa začína o 10.00 h.


"Študenti sa naučia pochopiť, analyzovať, argumentovať, byť iniciatívni, vyjednávať a hľadať riešenia a kompromisy, podobne ako poslanci Európskeho parlamentu," uviedla pre TASR hovorkyňa UMB Dana Straková.

Počas modelového zasadnutia budú voliť aj svojho predsedu a tiež pracovať na prijímaní uznesení, podobne ako v skutočnom EP.

Na zasadnutí sa zúčastnia aj veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Léonzi, poslankyňa EP Anna Záborská a riaditeľ Kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel.

Modelové zasadnutie EP organizuje Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút (SFUI/IUFS) a Sciences po Dijon spolu s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku a Francúzskym veľvyslanectvom v SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jadrová inflácia v septembri dosiahla hodnotu 2,3 %
<< predchádzajúci článok
Materiály pre menšinové vzdelávanie testujú vo vybraných školách

Gymnazisti zo Slovenska, ČR a Maďarska budú dnes v roli poslancov EP - diskusné fórum čitateľov