28. decembra 2012

Hádzanári v príprave vyhrali nad vicemajstrom Afriky

Slovenská reprezentácia hádzanárov zvíťazila v piatkovom medzištátnom prípravnom zápase v Trnave nad Alžírskom 31:24 (14:9). Tréner SR Peter Dávid sa musel zaobísť bez viacerých ...

bez nazvu TRNAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentácia hádzanárov zvíťazila v piatkovom medzištátnom prípravnom zápase v Trnave nad Alžírskom 31:24 (14:9).

Tréner SR Peter Dávid sa musel zaobísť bez viacerých opôr, a preto dostali prvýkrát pod jeho vedením šancu Tomáš Mažár a Lukáš Kalafut.

Napriek oslabeniu Slováci zdolali účastníka januárových MS 2013 v Španielsku a afrického vicemajstra a vo štvrtom vzájomnom dueli dosiahli tretiu výhru (3 - 0 - 1).

Slováci sa budú v Trnave pripravovať do nedele 30. decembra. Potom sa zídu vo štvrtok 3. januára v bratislavskom Dome športu a vzápätí odcestujú do Česka na Novoročný pohár (4. - 6. 1. 2013, Brno a Hodonín), kde sa predstavia proti domácemu tímu ČR, Poľsku a Maďarsku.

Slovensko - Alžírsko 31:24 (14:9)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Dudáš 1, T. Mažár 2, M. Straňovský 10/3, T. Urban 1, M. Volentics 3, Cs. Szücs ml., L. Kalafut 3, Polakovič 2, G. Vadkerti 2, Guzy 2, Ľ. Ďuriš 1, Kucharik 4
Pok. hody: 3/3 - 1/0, vylúčení: 7 - 10, ČK: 56. Rahim za hrubý faul, 60. Mokrani (obaja Alž.) za nešportové správanie, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 1000 divákov

Slováci, ktorí nastúpili napokon aj bez zraneného P. Hruščáka, prehrávali v I. polčase len raz - v 3. min 0:1.

Trojgólovou šnúrou otočili stav na 3:1 a hoci Alžírčania ešte vyrovnali na 3:3 i 6:6, po oddychovom čase si zverenci kouča Dávida vypracovali trójgólový náskok (9:6).

Ten aj vďaka úspešným zákrokom Štochla v bránke ešte pred polčasovou prestávkou navýšili na 14:9.

Slovenskému družstvu už s Paulom medzi tromi žrďami vyšiel nástup do druhého dejstva, keď v 35. min viedlo 18:10. Alžírčania potom využili chyby súpera a počas presilovky znížili v 41. min na 15:20.

Domáci reprezentanti však vzápätí pridali tri presné zásahy (23:15) a naďalej kontrolovali vývoj.

Slováci napokon potešili tisícku divákov v trnavskej Mestskej športovej hale a dosiahli jednoznačné víťazstvo 31:24.