Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Haleyová získala vo Washingtone D. C. väčšiu podporu ako Trump, stala sa tak prvou ženskou víťazkou primárok v históriiNikki Haleyová po prvý raz triumfovala v republikánskych primárkach pred tohtoročnými prezidentskými voľbami v Spojených štátoch, keď v District of Columbia získala ...Zdieľať
election_2024_haley_98184 676x451 4.3.2024 (SITA.sk) - Nikki Haleyová po prvý raz triumfovala v republikánskych primárkach pred tohtoročnými prezidentskými voľbami v Spojených štátoch, keď v District of Columbia získala väčšiu podporu ako Donald Trump.

Volebný „super utorok"


Exprezident má však naďalej väčšie šance na získanie nominácie Republikánskej strany, keďže dosiaľ ovládol primárky v deviatich amerických štátoch. Očakáva sa, že si počas nasledujúceho volebného „super utorka“, keď budú primárky v 15 štátoch, zabezpečí republikánsku nomináciu.

Napriek svojim predchádzajúcim prehrám Haleyová povedala, že bude pokračovať v snahe o získanie republikánskej nominácie. Dokonca i po prehre vo svojom domovskom štáte Južná Karolína zostala Haleyová neoblomná v postoji, že voliči si zaslúžia alternatívu k Trumpovi napriek jeho doterajšej dominancii v kampani.

Prepísanie histórie


Haleyovej hovorkyňa Olivia Perezová-Cubasová vo vyhlásení uviedla, že „víťazstvo vo Washingtone“ nie je prekvapujúce a predstavuje znak toho, že tamojší republikáni „odmietajú Trumpa a celý jeho chaos“. Haleyová sa triumfom v District of Columbia stala prvou ženou v histórii, ktorá vyhrala republikánske primárky.

Washington je jednou z najsilnejších bášt Demokratickej strany v USA. V meste je len asi 23-tisíc registrovaných republikánov.


Zdroj: SITA.sk - Haleyová získala vo Washingtone D. C. väčšiu podporu ako Trump, stala sa tak prvou ženskou víťazkou primárok v histórii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Príde k nám David Ellefson, spoluzakladateľ slávnych Megadeth!
<< predchádzajúci článok
Ameriku a Európu nesmú poraziť iránske drony a ruské stíhačky, Zelenskyj vyzval lídrov na tvrdú odpoveď