12. októbra 2021

Hamšík zápas v Chorvátsku nedohral, má problém so zadným stehenným svalom a podstúpi vyšetrenie

Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík nedohral pondelkový duel reprezentácie SR v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá ...

croatia_slovakia_wcup_2022_soccer_76448 470ffa85ac234957b4aaa571cf11b3d2 676x450 12.10.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík nedohral pondelkový duel reprezentácie SR v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta.

V chorvátskom Osijeku pri remíze 2:2 s domácimi futbalistami musel Hamšík hraciu plochu opustiť už v prvom polčase, držal sa pri tom za zadný stehenný sval.

"Už po zápase s Ruskom som s ním mal problémy. Po absolvovaní predzápasového tréningu v Osijeku a po porade s trénerom Tarkovičom som sa rozhodol, že pôjdem do zápasu. Chcel som pomôcť tímu," prezradil 34-ročný banskobystrický rodák na svojom oficiálnom webe.

Hamšík sa podieľal na góle Ivana Schranza na 1:0. "Bohužiaľ, ešte pred prestávkou som musel striedať. Hneď som začal s procedúrami, vo štvrtok absolvujem vyšetrenie magnetickou rezonanciou," doplnil.

Marek Hamšík je v tejto sezóne hráčom tureckého Trabzonsporu. V Süper Lig absolvoval zatiaľ osem duelov a zaznamenal v nich jeden presný zásah a dve gólové prihrávky.

Zdroj: Webnoviny.sk - Hamšík zápas v Chorvátsku nedohral, má problém so zadným stehenným svalom a podstúpi vyšetrenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Neúspech v kvalifikácii je pre Kováčika veľkým sklamaním, ocenenie od Chorvátov je málo platné
Kto usporiada futbalové Euro v roku 2028? UEFA naštartovala proces výberu organizátora