17. augusta 2010

Hantuchová prehrala v 1. kole dvojhry v Montreale

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Montreale (Premier 5, dotácia 2 ...

bez nazvu Daniela Hantuchová

MONTREAL 17. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Montreale (Premier 5, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch vonku) s favorizovanou Taliankou Flaviou Pennettovou nasadenou ako pätnástou za 82 minút 0:6, 5:7. Talianka si v 2. kole zmeria sily s Ruskou Alisou Klejbanovovou.

Slovenská jednotka dosiahla v druhom sete veľmi nádejný obrat z 2:3 s brejkom na 5:3 a podávala na zisk tejto časti, ale napokon si už nepripísala na konto ani gem. V silnom vetre urobila Hantuchová o 19 nevynútených chýb viac ako súperka (30:11) a nebola lepšia ani vo víťazných úderoch (14:19).

Dvadsaťosemročná popradská rodáčka Hantuchová, momentálne 24. vo svetovom rebríčku, má teraz proti o rok staršej Pennettovej (20. v renkingu) skóre 1:2. Vlani v auguste jej podľahla vo štvrťfinále v americkom Cincinnati v Ohiu dvakrát 3:6 a Talianku tento výsledok premiérovo v kariére posunul do Top 10. V sezóne 2005 v nemeckom Filderstadte Hantuchová prekonala Pennettovú 6:3, 6:4.

Zverenkyňa Carlosa Cuadrada Hantuchová v areáli Uniprix Stadium už v pondelok po boku Dánky Caroline Wozniackej postúpila do osemfinálového 2. kola štvorhry. Za dvojhru si odnesie 1 bod a šek na 5400 USD. Aj po ôsmom štarte na kanadskej putovnej súčasti okruhu zostáva jej maximom v krajine "javorového listu" montrealské semifinále z roku.