Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

12. marca 2021

Hasiči zažili pri likvidácii požiaru šok, na prízemí domu na nich číhal trojmetrový krokodíl (foto)Hasiči zasahujúci v piatok nadránom v českej dedinke Klopina v okrese Šumperk natrafili pri hasení požiaru záhradného domu na trojmetrového krokodíla nílskeho. Informoval o tom portál ...Zdieľať
ewq50lnwgaa5zeb 676x507 12.3.2021  - Hasiči zasahujúci v piatok nadránom v českej dedinke Klopina v okrese Šumperk natrafili pri hasení požiaru záhradného domu na trojmetrového krokodíla nílskeho. Informoval o tom portál iDNES.cz.


Podľa hovorkyne olomouckých hasičov Lucie Balážovej sa živý exemplár voľne pohyboval na prízemí objektu s výmerou päť krát štyri metre. Hasiči museli prerušiť zásah a privolali odborníka na odchyt zvierat, ktorý sa dostavil na miesto v priebehu niekoľkých desiatok minút. „Krokodíl bol odborne odchytený pomocou lán a následne ho premiestnili do garáže,“ poznamenala Balážová.

Hasičom sa požiar podarilo zneškodniť ešte pred objavením nebezpečného zvieraťa, po odchytení zásah len dokončili. Polícia podľa jej hovorkyne Terezy Neubauerovej podá podnet na Krajskú veterinárnu správu pre Olomoucký kraj, keďže chov trojmetrových krokodílov v Českej republike nie je obvyklý.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči zažili pri likvidácii požiaru šok, na prízemí domu na nich číhal trojmetrový krokodíl (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tieto letné pneumatiky sa tento rok oplatí zvoliť
<< predchádzajúci článok
Nedeľňajšia noc bude patriť cenám Grammy, nomináciám kraľuje Beyoncé

Hasiči zažili pri likvidácii požiaru šok, na prízemí domu na nich číhal trojmetrový krokodíl (foto) - diskusné fórum čitateľov