Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. apríla 2023

Heger: Do Bratislavy priniesli slobodu sovietske vojská a vojaci, ktorí boli za ňu ochotní položiť život (foto)Do Bratislavy priniesli slobodu sovietske vojská a vojaci, ktorí boli za našu slobodu ochotní položiť život. Uviedol to pre médiá dočasne poverený predseda vlády SRZdieľať
zj5a7512 676x451 4.4.2023 (SITA.sk) - Do Bratislavy priniesli slobodu sovietske vojská a vojaci, ktorí boli za našu slobodu ochotní položiť život. Uviedol to pre médiá dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (Demokrati) po pietnom kladení vencov pri príležitosti 78. výročia oslobodenia Bratislavy.


„Žiaľ, aj v 21. storočí musia za slobodu platiť naši susedia svojimi životmi. Vidíme, že sloboda je krehká, preto si ju vždy musíme vážiť. Taktiež si treba uvedomiť, že práve v sovietskej armáde boli aj vojaci ukrajinskej národnosti," povedal Heger.


Dodal, že je úplne prirodzené stáť na strane tých, ktorí o svoju slobodu bojujú a ktorých sloboda bola napadnutá.

„Je smutné, že dnes chce ruská armáda zobrať slobodu Ukrajincom. Som rád, že Slovensko stojí na správnej strane dejín, tak, ako sovietska armáda stála na správnej strane dejín počas 2. svetovej vojny. Pomáhame Ukrajine získať svoju slobodu späť," doplnil premiér.


Zdroj: SITA.sk - Heger: Do Bratislavy priniesli slobodu sovietske vojská a vojaci, ktorí boli za ňu ochotní položiť život (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu
<< predchádzajúci článok
Dodávka v Oravskom Podzámku počas cúvania zrazila dôchodkyňu