Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2021

Hegerova vláda priniesla upokojenie v koalícii, podľa SaS je dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie vládnutieVládna strana Sloboda a solidarita (SaS) vníma 100 dní vlády Eduarda ...Zdieľať
4o8a5064 676x451 9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vládna strana Sloboda a solidarita (SaS) vníma 100 dní vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) ako dobrý odrazový mostík pre ďalšie trojročné vládnutie. Uviedol to v tlačovej správe hovorca SaS Ondrej Šprlák. Heger podľa predsedu SaS a ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka zvláda svoju funkciu dobre, a preto plne stojí za jeho vládou.


Dodal, že strana SaS bude v tejto vláde zodpovedným a spoľahlivým partnerom. Podľa podpredsedu SaS a ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga preukázala Hegerova vláda, že je akcieschopná a pripravená riešiť problémy pokojne a s rozvahou.

„Vláda Eduarda Hegera priniesla upokojenie vzťahov vnútri koalície. Som rád, že máme viac priestoru na pokojné vládnutie a nemusíme riešiť osobné spory. Dokazuje to aj schválenie Národnej vodíkovej stratégie či výrazný posun pri dostavbe Mochoviec,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Gröhling dodal, že konštruktívna kritika či iný pohľad na vec by už viac nemali byť spúšťačom novej krízy. Heger je však podľa neho človekom konsenzu. Z jeho pohľadu je kľúčové aj to, že pre novú vládu je prioritou školstvo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hegerova vláda priniesla upokojenie v koalícii, podľa SaS je dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie vládnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetový deň alergií: odborníci upozorňujú, že pandémia alergie je stále na vzostupe a vyzývajú k diagnostike a liečbe
<< predchádzajúci článok
Pri vstupe na územie Slovenska platia nové pravidlá, zaočkovaní majú výhodu a nezabudnite na eHranicu

Hegerova vláda priniesla upokojenie v koalícii, podľa SaS je dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie vládnutie - diskusné fórum čitateľov