Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. augusta 2022

Herečka Heche je po ťažkej autonehode na prístrojoch. Lekári neočakávajú, že prežijeAmerická herečka Anne Heche je po minulotýždňovej ťažkej autonehode pripojená na prístroje s poškodením mozgu a lekári nepredpokladajú, že by mohla prežiť. V oficiálnom vyhlásení to uviedol jej ...Zdieľať
anne_heche_crash_78505 b1bf1e0405b64b48be4a3f0b57eb4311 676x449 12.8.2022  - Americká herečka Anne Heche je po minulotýždňovej ťažkej autonehode pripojená na prístroje s poškodením mozgu a lekári nepredpokladajú, že by mohla prežiť. V oficiálnom vyhlásení to uviedol jej mediálny zástupca.


Päťdesiattriročná rodáčka z Aurory v Ohiu je v kritickom stave v kóme a pre prípadné darovanie orgánov ju pri živote udržiavajú prístroje, uvádza ďalej stanovisko, ktoré vo štvrtok v noci rozoslali v mene jej rodiny a priateľov.

Chcela darovať orgány


Heche je hospitalizovaná v Grossmanovom popáleninovom centre vo West Hills, severne od Los Angeles. Herečka utrpela „vážne anoxické poškodenie mozgu“, ktoré nastáva, keď mozog dlhšiu dobu nedostáva dosť kyslíka. „Neočakáva sa, že by prežila. Jej želaním bolo darovať orgány, tak ju prístrojmi udržujú pri živote, aby zistili, či sú niektoré životaschopné,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Heche ráno 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista. Pri náraze vozidlo zachvátili plamene. Vo štvrtok polícia informovala, že Heche vyšetrujú pre podozrenie z jazdy pod vplyvom omamných látok.

Detektívi, ktorí získali vzorku jej krvi, v nej totiž našli narkotiká. Na presnú identifikáciu látok, ktoré mala herečka v tele v čase nehody, sú však potrebné toxikologické testy, ktoré môžu trvať aj niekoľko týždňov. To je podľa polície potrebné aj na to, aby ich odlíšili od liekov, ktoré jej mohli podať v nemocnici.

Vážne poranenie pľúc


Na mieste nehody vyšetrovatelia stále zhromažďujú dôkazy a keď dokončia vyšetrovanie, v prípade, že to bude potrebné, posunú prípad prokurátorom. Zástupca Heche sa k vyšetrovaniu odmietol vyjadriť.

Hovorkyňa herečky Heather Duffy Boylston v utorok povedala, že Heche je od nehody v kóme, má vážne poranenie pľúc, ktoré si vyžaduje mechanickú ventiláciu a popáleniny, ktoré potrebujú chirurgický zásah.


Heche sa stala známou vďaka účinkovaniu v soap opere Another World (1964 - 1999), kde hrala v rokoch 1987 až 1991. Za túto rolu si vyslúžila aj Daytime Emmy. Koncom deväťdesiatych rokov sa stala jednou z najžiadanejších herečiek v Hollywoode. Predstavila sa napríklad v snímkach ako Krycie meno Donnie Brasco (1997) s Johnnym Deppom, Sopka (1997) s Tommym Lee Jonesom, Vrtieť psom (1997) s Dustinom Hoffmanom a Robertom De Nirom, 6 dní, 7 nocí (1998) s Harrisonom Fordom, Poprava (1998) s Vinceom Vaughnom a Joaquinom Phoenixom a tiež prvom zo série hororov Viem, čo ste robili minulé leto (1997). Účinkovala aj v televíznych seriáloch a na Broadwayi.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Herečka Heche je po ťažkej autonehode na prístrojoch. Lekári neočakávajú, že prežije © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tajomstvo sídla Chimneys. Skvelá detektívka od Agathy Christie
<< predchádzajúci článok
Festival Grape 2022: Nad Vatrou Sa Zblízka (video+foto)