Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2020

01. marca 2020

Hnutie Sme rodina bude drahou nevestou, Kollár je ochotný rokovať s každýmHnutie Sme rodina bude drahá nevesta, pretože bude bojovať za ľudí, povedal líder politického hnutia Sme rodina Boris Kollár po zverejnení exit pollu. Poďakoval sa ...Zdieľať
img_3279 676x451 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Hnutie Sme rodina bude drahá nevesta, pretože bude bojovať za ľudí, povedal líder politického hnutia Sme rodina Boris Kollár po zverejnení exit pollu. Poďakoval sa svojim voličom a poukázal na to, že podľa povolebného prieskumu získal vyše sedem percent hlasov. Zároveň zagratuloval hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a jeho lídrovi Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa exit pollu víťazom.

Budú bojovať za ľudíKollár poznamenal, že je rád, že ľudia pochopili, že ak má prísť skutočná zmena, tak môže prísť len tým spôsobom, že sa na ľudí bude pozerať srdcom, nie cez peňaženku či tabuľku. Podotkol, že ak hnutie bude v nejakej vláde, bude vyvažovať sociálny program, aby sa ľudia prestali báť. „Ak budeme my v nejakej vláde po týchto voľbách, tak my sa budeme v prvom rade pozerať na päť miliónov ľudí, ktorí si nie vždy vedia pomôcť sami. Toto vám môžem z tohto miesta sľúbiť,“ uviedol Kollár.

Kollár potvrdil, že budú drahou nevestou. „Drahá nevesta - tým spôsobom, že budeme bojovať za tých ľudí. A za ľudí, keď chcete bojovať, nemôžete byť lacný,“ poznamenal. Dodal, že ho zaujímajú dôchodcovia, matky a aj zdravotne ťažko postihnutí. K budúcej zostave vlády sa vyjadrovať ešte nechcel.

Sú pripravení rokovať s každým


Uvidíme, aké budú výsledky, uvidíme či príde k nejakým rokovaniam. My sme pripravení rokovať s každým po týchto voľbách,“ poznamenal a dodal, že viac bude vedieť povedať v nedeľu.

Do parlamentu by sa podľa zverejneného exit pollu dostalo osem politických strán a na šiestom mieste Sme rodina so ziskom 7,5 percenta. V parlamentných voľbách v marci 2016 hnutie Sme rodina získalo 6,62 percenta hlasov. Účasť na voľbách bola takmer 60 percent, čo znamená, že voliť prišlo vyše 2,6 milióna oprávnených voličov.


 

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku


Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy


Zdroj: Webnoviny.sk - Hnutie Sme rodina bude drahou nevestou, Kollár je ochotný rokovať s každým © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zahraničie píše o senzácii na Slovensku, vo voľbách dominoval hnev verejnosti po vražde novinára
<< predchádzajúci článok
Matovič bude mať obrovskú zodpovednosť zložiť stabilnú vládu, reagoval na exit poll Bugár

Hnutie Sme rodina bude drahou nevestou, Kollár je ochotný rokovať s každým - diskusné fórum čitateľov