Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

14. júna 2021

Horskí záchranári vyzývajú turistov k opatrnosti, vo Vysokých Tatrách stále panujú zimné podmienkyHorskí záchranári žiadajú všetkých turistov, aby pri plánovaní túr vo Vysokých ...Zdieľať
turisti 676x449 14.6.2021  - Horskí záchranári žiadajú všetkých turistov, aby pri plánovaní túr vo Vysokých Tatrách počítali so zimnými podmienkami a prispôsobili im výstroj.


Ako informovali, aj keď sa sezónna uzávera turistických chodníkov skončí v utorok 15. júna, vo vyšších polohách je stále dosť snehu. Ten pokrýva aj vysokohorské sedlá a vrcholy, na ktoré vedú turisticky značené chodníky.

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu aj počas pondelka je možné v Tatrách očakávať miestami prehánky a na hrebeňoch aj dážď so snehom.

Teploty v stredných polohách (1 000 až 1 500 m) dnes dosiahnú 8 až 13 stupňov Celzia, vo vysokých polohách (1 500 až 2 000 m) iba 1 stupeň Celzia až 8 stupňov Celzia.
Zdroj: Webnoviny.sk - Horskí záchranári vyzývajú turistov k opatrnosti, vo Vysokých Tatrách stále panujú zimné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turistom sú sprístupnené už všetky značené turistické chodníky v Tatranskom národnom parku
<< predchádzajúci článok
Národné tenisové centrum bude patriť hitom Karola Duchoňa

Horskí záchranári vyzývajú turistov k opatrnosti, vo Vysokých Tatrách stále panujú zimné podmienky - diskusné fórum čitateľov