Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. septembra 2007

Hrdinka z 11. septembra si všetko vymyslelaOrganizácia pre obete útokov z 11. septembra nečakane prepustila svoju predsedníčku. Dôvodom bolo, že klamala ohľadom svojej prítomnosti v Svetovom obchodnom centre počas teroristických útokov. ...Zdieľať

MADRID 29. septembra (WEBNOVINY) - Organizácia pre obete útokov z 11. septembra nečakane prepustila svoju predsedníčku. Dôvodom bolo, že klamala ohľadom svojej prítomnosti v Svetovom obchodnom centre počas teroristických útokov. Organizácia Survivor's Network v piatok oznámila, že Tania Headová k ich členom viacej nepatrí. Článok, ktorý vo svojom štvrtkovom vydaní uverejnil americký denník New York Times odhalil, že klamala. Headová tvrdila, že sa počas útokov nachádzala na 78. poschodí jednej z dvojičiek, ťažko sa zranila, ale hrdinsky sa z plameňov vyslobodila. Ako predsedníčka organizácie svoj príbeh opakovane rozprávala v televízii, novinách a na univerzitných konferenciách. Jednému novinárovi však začalo byť podozrivé, že trikrát presunula termín rozhovoru k 6. výročiu útokov na dvojičky. Následne sa mu podarilo zistiť, že menovaná v Svetovom obchodnom centre nikdy nepracovala, a teda sa tam v čase nešťastia ani nenachádzala. Španielsky denník La Vanguardia navyše vypátral, že Tania Headová má španielsky pôvod a jej pravé meno je Alicia Esteve Headová. Jej bývalí kolegovia pre denník povedali, že si často vymýšľala neuveriteľné príhody, aby bola v centre pozornosti.

Predseda amerického zväzu spisovateľov Aaron Zimmermann povedal pre agentúru AFP, že je z toho "sklamaný". Zväz uverejnil v dvoch súborných zväzkoch s dielami tých, čo prežili 11. september, dve básne Headovej. Ona ani jej právnici sa k situácii zatiaľ nevyjadrili.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miškov stav sa zlepšil, Marekov zostáva kritický
<< predchádzajúci článok
Taliban prepustil humanitárnych pracovníkov

Hrdinka z 11. septembra si všetko vymyslela - diskusné fórum čitateľov

Na Slovensku nieco suchlo29.9. 22:31:42