Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júla 2020

Hromadné prepúšťanie v Banskej Štiavnici, o prácu zrejme príde viac ako 30 zamestnancovHromadné prepúšťanie z oblasti označenej ako "pilovanie dreva" eviduje v uplynulom týždni v Banskobystrickom krajiZdieľať
img_0913 min 676x451 13.7.2020 (Webnoviny.sk) - Hromadné prepúšťanie z oblasti označenej ako "pilovanie dreva" eviduje v uplynulom týždni v Banskobystrickom kraji ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). „Hromadné prepúšťanie je nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica,“ uviedla pre agentúru SITA Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR s tým, že ohrozených je 32 zamestnancov.


Názov spoločnosti, ktorá nahlásila hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Hromadné prepúšťanie je firma povinná oznámiť ústrediu práce. Za hromadné prepúšťanie sa považuje rozviazanie pracovného pomeru s aspoň 10 zamestnancami, ak firma zamestnáva od 21 do 99 zamestnancov.

V prípade, že má spoločnosť od 100 do 299 zamestnancov, za hromadné prepúšťanie sa počíta rozviazane pomeru s aspoň 10 percentami zamestnancov. Ak firma zamestnáva viac ako 300 ľudí, musí ústrediu práce hlásiť prepustenie minimálne 30 zamestnancov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Hromadné prepúšťanie v Banskej Štiavnici, o prácu zrejme príde viac ako 30 zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronakríza znížila platy Slovákov, v jednom sektore až o tretinu
<< predchádzajúci článok
Prezidentské voľby v Poľsku vyhral Duda, tesný výsledok odráža hlboké kultúrne rozdiely v krajine

Hromadné prepúšťanie v Banskej Štiavnici, o prácu zrejme príde viac ako 30 zamestnancov - diskusné fórum čitateľov