Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2023

Idete zobrať ľuďom jedno základné ľudské právo, vyhlásil Fico v parlamenteOpozícia s návrhom novely ústavného zákona, na ktorom sa v nedeľu 22. januára na rokovaní dohodli bývalí koaliční partneri, nesúhlasí. Ako uviedol v pléne predseda strany Smer - sociálna ...Zdieľať
3j2a8515 676x451 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Opozícia s návrhom novely ústavného zákona, na ktorom sa v nedeľu 22. januára na rokovaní dohodli bývalí koaliční partneri, nesúhlasí.


Ako uviedol v pléne predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico, nepodporia ho preto, lebo neobsahuje možnosť skrátiť volebné obdobie NR SR referendom. „Dnes prídete do parlamentu, tváriac sa, že ste demokrati, a vypúšťate referendum ako možnosť skrátenia volebného obdobia. Idete zobrať ľuďom jedno základné ľudské právo, a to v priamom referende rozhodovať, či NR SR skončí skôr, alebo neskončí," povedal Fico. Dodal, že koalícia robí protiústavné kroky.

Koalícia tvrdí, že má 90 hlasov poslancov, ktorí zahlasujú za novelu ústavného zákona i spoločný pozmeňujúci návrh. Predseda Smeru-SD Fico však uviedol, že už piati členovia vládnej koalície prišli za ním s prosbou, že potrebujú hlasy, lebo nemajú potrebných 90 poslancov. „Pokiaľ nebude v tejto zmene Ústavy SR možnosť skrátiť volebné obdobie referendom, poslanci Smeru-SD ani jedným hlasom nemôžu podporiť túto zmenu," tvrdí Fico.
Zdroj: Webnoviny.sk - Idete zobrať ľuďom jedno základné ľudské právo, vyhlásil Fico v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spišiaci sa búria proti zrušeniu pobočky pošty, petíciu už podpísali stovky ľudí
<< predchádzajúci článok
Parlament rokuje o zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami (naživo)