Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. apríla 2019

Infantino rokuje s Kuvajtom o možnosti rozšírenia MS 2022 v KatareNa archívnej snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino.Zdieľať
Na archívnej snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino. Foto: TASR Jakub Kotian
Dauha 15. apríla (TASR) - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sa nevzdal myšlienky na rozšírený svetový šampionát 2022 v Katare. Podľa jeho plánov by sa o štyri roky predstavilo na MS 48 namiesto 32 účastníkov. To sa však nestretlo s pochopením katarských predstaviteľov, ktorí sa obávajú logistických problémov. Najnovšie prezident FIFA rokuje o spoločnej kandidatúre s Kuvajtom.


Umožniť by to mohla ďalšia hostiteľská krajina, to však komplikujú medzinárodné vzťahy v regióne. Katar je už dva roky v izolácii susedných krajín - Saudskej Arábie, Bahrajnu a SAE. Jedinými možnosťami by mohli byť Katar a Omán, ktorí sú v diplomatickom konflikte neutrálni. Minister zahraničných vecí Ománu však zavrhol túto alternatívu s tým, že jeho krajina sa nestihne pripraviť na podujatie.

Infantino po stretnutí s kuvajtským emirom a funkcionármi tamojšieho futbalového zväzu odletel v pondelok do Kataru. Aby osobne preskúmal politické a logistické možnosti spoločného šampionátu. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Organizátori MS dopĺňajú stavy dobrovoľníkov, nábor trvá do 30. apríla
<< predchádzajúci článok
Zvolenským hokejistom sa bronz máli, Mráz: Neskrývam sklamanie

Infantino rokuje s Kuvajtom o možnosti rozšírenia MS 2022 v Katare - diskusné fórum čitateľov