Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. apríla 2024

Inflácia v USA zostala minulý mesiac vysoká, čo zhoršuje perspektívu zníženia úrokovInflácia v USA zostala v marci na vysokej úrovni, keďže ju podporili ceny benzínu, nájmov, poistenia áut a ďalších položiek. Informovala o tom v stredu americká vláda. Medzimesačná marcová ...Zdieľať
americky dolar 676x452 10.4.2024 (SITA.sk) - Inflácia v USA zostala v marci na vysokej úrovni, keďže ju podporili ceny benzínu, nájmov, poistenia áut a ďalších položiek. Informovala o tom v stredu americká vláda.


Medzimesačná marcová inflácia bez zahrnutia volatilných cien potravín a energií bola rovnako ako vo februári na úrovni 0,4 percenta. Medziročná jadrová inflácia bola tiež rovnaká ako vo februári, a to vo výške 3,8 percenta.

Vysoká inflácia znamená hrozbu pre perspektívu opakovaného zníženia úrokov zo strany amerického Federálneho rezervného systému.

Predstavitelia centrálnej banky USA totiž dali jasne najavo, že vzhľadom na silu ekonomiky sa neponáhľajú so znižovaním hlavnej úrokovej sadzby, hoci pôvodne prognózovali, že úroky v tomto roku trikrát zredukujú.


Zdroj: SITA.sk - Inflácia v USA zostala minulý mesiac vysoká, čo zhoršuje perspektívu zníženia úrokov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelská armáda pri leteckom údere v Pásme Gazy zabila troch synov lídra Hamasu
<< predchádzajúci článok
Nemecko poslalo Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, obsahuje šesťtisíc kusov delostreleckej munície aj obrnené vozidlá