Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2019

Informácie o štúdiu vo V. Británii po brexite prinesie StudyFestIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 19. októbra (TASR) - O podmienkach štúdia vo Veľkej Británii po brexite, ale aj o možnostiach štúdia v iných krajinách sa študenti a rodičia môžu informovať na veľtrhu štúdia v zahraničí - StudyFeste priamo od pracovníkov škôl. Podujatie sa v sobotu uskutoční v Bratislave, v nedeľu 20. októbra v Košiciach. TASR o tom informovala jedna z organizátoriek podujatia Dominika Jarkovská.


Najviac škôl na festivale sa predstaví práve z Veľkej Británie. Tá je dlhodobo najžiadanejšou destináciou medzi slovenskými stredoškolákmi aj maturantmi. Školy a univerzity, ktoré cez víkend zavítajú na Slovensko, sú štátne inštitúcie, na ktorých môžu Slováci stále študovať za rovnakých podmienok ako domáci študenti. "Britská vláda už na jar tohto roka vydala vyhlásenie, že podmienky pre študentov nastupujúcich v septembri 2020 sa nemenia. Ako to bude potom, je ešte otvorené, jedno je však isté - tohtoroční maturanti môžu ešte vyštudovať za doterajších výhodných podmienok a účastníci stredoškolských programov majú ešte dotované štúdium," poznamenala Jarkovská. Britské univerzity sú obľúbené najmä pre široký výber odborov, kvalitnú výučbu a vybavenie a jednoduchý prijímací proces, pretože prijímacie pohovory sa nerobia, podmienkou je iba maturita a znalosť angličtiny.

Na veľtrhu štúdia v zahraničí budú zastúpené aj ďalšie krajiny. Medzi nimi Dánsko, ktoré je dlhodobo obľúbené pre bezplatné štúdium, Holandsko, ale aj školy z Kanady, USA a Nemecka. "StudyFest prináša príležitosť oboznámiť sa s možnosťami štúdia v zahraničí, stretnúť sa priamo s pracovníkmi zastúpených škôl, zúčastniť sa na prednáškach a využiť rôzne poradenské služby týkajúce sa prijímacieho procesu," povedala Jarkovská. Návštevníci sa môžu porozprávať aj so slovenskými študentmi a absolventmi zahraničných vysokých a stredných škôl a spýtať sa na ich skúsenosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Čile vyhlásili výnimočný stav, nepokoje vyvolali drahšie lístky
<< predchádzajúci článok
Obyvatelia Trebišova majú k dispozícii prvý vonkajší fitnes priestor

Informácie o štúdiu vo V. Británii po brexite prinesie StudyFest - diskusné fórum čitateľov