Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. augusta 2020

Vedci dosiahli rekordnú rýchlosť prenosu dát na internete, obsah netflixu by stiahli za sekunduVýskumníci z Japonska a Veľkej Británie sa počas spoločného projektu postarali o doposiaľ najvyššiu rýchlosť sťahovania dát na internete. Kým najrýchlejšie komerčne dostupné internetové pripojenie ...Zdieľať
gettyimages 983223390 676x300 23.8.2020 (Webnoviny.sk) - Výskumníci z Japonska a Veľkej Británie sa počas spoločného projektu postarali o doposiaľ najvyššiu rýchlosť sťahovania dát na internete. Kým najrýchlejšie komerčne dostupné internetové pripojenie poskytuje rýchlosť 10 gigabytov za sekundu, špecialisti zo spoločnosti KDDI Research, Londýnskej univerzity a Xteru sa dostali na omnoho vyššiu hodnotu - 178 terabytov za sekundu (1 TB = 1000 GB).


Vysokú rýchlosť sťahovania a prenos veľkého množstva dát umožňuje technológia optických vlákien. Inžinieri pripomenuli, že ak by bežný užívateľ doma disponoval takýmto rýchlym internetom a zároveň by mal dostatok úložného priestoru, kompletný obsah Netflixu by bol schopný stiahnuť za menej ako sekundu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci dosiahli rekordnú rýchlosť prenosu dát na internete, obsah netflixu by stiahli za sekundu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok
<< predchádzajúci článok
Nové medzinárodné diela na Divadelnej Nitre

Vedci dosiahli rekordnú rýchlosť prenosu dát na internete, obsah netflixu by stiahli za sekundu - diskusné fórum čitateľov