26. februára 2011

Inter nedokázal poraziť na vlastnej palubovke Žilinu

Zľava: Jaroslav Musil (BK Inter Bratislava) a Peter Tilandy (BK Váhostav-SK Žilina) počas 39. kola basketbalovej Extraligy mužov: BK Inter Bratislava - BK Váhostav-SK Žilina

bez nazvu Zľava: Jaroslav Musil (BK Inter Bratislava) a Peter Tilandy (BK Váhostav-SK Žilina) počas 39. kola basketbalovej Extraligy mužov: BK Inter Bratislava - BK Váhostav-SK ŽilinaFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 39. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Iskra Svit - MBK Handlová 93:85 (22:22, 18:23, 22:24, 31:16)
Najviac bodov: Polakovič 32, Čosič 25, Bilík 15 - Delič 24, Miloševič 19, Gavlák 15
TH: 27/21 - 21/16, trojky: 6 - 7, fauly: 22 - 25, rozhodovali: Gabara, Szibilla a Turčina, 550 divákov
Svit má vďaka sobotňajšiemu víťazstvu nad Handlovou stále nádej na účasť v prvej osmičke. V jeho kolektíve nastúpila nová akvizícia Christopher Smith, podkošový hráč, ktorý prišiel z Islandu. Podtatranci začali ofenzívne a v 3. min viedli 11:4, ale tešili sa iba dve minúty, keď hostia vyrovnali na 13:13. Potom sa mužstvá striedali vo vedení. Hostia vyhrali aj polčas, dali aj päť trojok a darilo sa Veličovi a Miloševičovi, v domácom kolektíve im kontroval Polakovič. Po polčase začal aktívne domáci Čošič, druhý najúspešnejší strelec Iskry, lenže Baníci išli za svojim cieľom veľmi húževnato a v 28. min viedli už 65:55, no nevzdávali sa ani domáci, ktorých dravosť slávila úspech v 33. min (71:71), odvtedy vzali hru do svojich rúk a víťazstvo si už nenechali ujsť.

BK Inter Bratislava - BK Váhostav-SK Žilina 82:85 (25:29, 28:15, 13:21, 16:20)
Najviac bodov: Lukjanec 27 (4), Žilík, Mičuda po 13 - Carter 24, McCoy 20 (3), Hoferica 16
TH: 30/22 - 39/26, trojky: 8 - 5, fauly: 31 - 24, rozhodovali: Margala, Hančík a M. Matejčík, 550 divákov
Pomerne dlho to vyzeralo na víťazstvo domáceho družstva. Inter totiž zväčša v prvom polčase viedol a na jeho konci mal až deväťbodový náskok (53:44). Dokonca presne tým istým rozdielom viedol ešte aj v 28. min (64:55). Potom sa Žilinčania výrazne zlepšili v obrane, donútili ňou Bratislavčanov k veľkým chybám a skóre sa v záverečnej desaťminútovke preklopilo na stranu hostí. V dramatickom závere mali Žilinčania aj presnejšiu mušku a napokon aj športové šťastie, keďže záverečná trojková strela domácich tesne pred klaksónom netrafila svoj cieľ.

Astrum Levice - BK SPU Nitra 84:68 (19:16, 26:13, 14:16, 25:23)
Najviac bodov: English 21, Henderson 17, Toroman 15 - Montgomery 22, Votroubek 18, Moore 17
TH: 26/18 - 12/8, trojky: 4 - 6, fauly: 15 - 22, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Lamoš, 2200 divákov
V úvodnej štvrtine sa prvých päť minút tímy striedali vo vedení, domáci získali mierny náskok troch bodov. V druhej časti Levičania výrazne zlepšili obranu a začali sa im dariť aj protiútoky. Svoje náskok postupne zvyšovali a v polčase viedli 16-bodovým rozdielom 45:29. Aj po zmene strán skóre postupne narastalo v prospech domácich, najvyšším rozdielom viedli v 24. min 55:33. Potom však 10-bodová šnúra Nitry znamenala zníženie, do konca tretej štvrtiny však domáci natiahli svoje vedenie na rozdiel štrnástich bodov 59:45. V poslednej časti Nitrania sa dotiahli na rozdiel siedmich bodov 64:57, ale to bolo z ich strany všetko. Záver už patril jednoznačne domácim, ktorí zvíťazili v pomere 84:68.

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:74 (12:16, 23:26, 17:15, 26:17)
Najviac bodov: Fears 20, Szalay 13, Štorcel 11 - L. Johnson 15, Mróz 13, Mielczarek 11
TH: 11/8 - 14/9, trojky: 8 - 9, fauly: 18 - 17, rozhodovali: T. Lukáč, Fuska a Kovalčík, 2200 divákov
Domáci prehrávali v 11. min napínavého duelu 12:18 a v 22. min svietil na ukazovateli skóre najvyšší 10-bodový rozdiel 35:45. V 38. min bolo ešte 65:74 a všetko nasvedčovalo tomu, že Spišiaci zvíťazia, ale 95 sekúnd pred koncom sa Prievidza dotiahla na 69:74. Následne sa slova ujal Fears, po ktorého trojke domáci viedli 76:74 a v závere premenil ešte dva trestné hody a stanovil na 78:74.

Zľava Patrícia Čižmárová (Prešov) a Zuzana Brezaniová (Poprad) v zápase extraligy žien - skupina o 1. - 6. miesto - 23. kolo: BK PU Bemaco Prešov - ŽBK Whirlpool PopradFoto: SITA/Viktor Zamborský Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola extraligy žien v basketbale:

BK Inpek UKF Nitra - MBK REGIÓN Rožňava 93:36 (31:9, 18:11, 23:10, 21:6)
Najviac bodov: Smuteková 30, Dostyová 21, Borovičková 11 - Libičová 12, Kalafutová 9, Laszlóová 4
TH: 30/20 - 15/8, trojky: 10-0 , fauly: 21 - 25, rozhodovali: Kuzmiak a Šramko, 280 divákov
Domáce od začiatku stretnutia dali súperovi najavo, že v tomto zápase nemá nárok pomýšľať na prijateľný výsledok. Basketbalistky Nitry dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili 93:36.

BK PU Bemaco Prešov - ŽBK Whirlpool Poprad 59:60 (23:14, 12:15, 15:11, 9:20)
Najviac bodov: Risperová 15, Wirthová 13,Lacková 11 - Kmeťová 20, Brackettová 9, Brezániová 8
Zápas bol plný emócií, rozhodcovia odpískali veľké množstvo faulov a technických chýb. Prakticky celý zápas viedol Prešov, ale Poprad sa ujal vedenia minútu pred koncom zápasu. Družstvo Prešova malo ešte možnosť zvrátiť výsledok, ale úmyselnú chybu na Wirthovú nepotrestalo, keď menovaná hráčka premenila iba dva z troch trestných hodov.