Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2024

Izraelský minister Ganc oznámil odchod z vojnového kabinetu, Netanjahu údajne znemožňuje víťazstvo v Pásme GazyMinister izraelského trojčlenného vojnového kabinetu Benny Ganc v nedeľu oznámil, že v ňom končí. Krok centristického politika bezprostredne neohrozuje premiéraZdieľať
gantz 676x451 9.6.2024 (SITA.sk) - Minister izraelského trojčlenného vojnového kabinetu Benny Ganc v nedeľu oznámil, že v ňom končí. Krok centristického politika bezprostredne neohrozuje premiéra Benjamina Netanjahua, ktorý má stále pod kontrolou väčšinovú koaličnú vládu. Predseda vlády sa však stáva viac závislým na jeho krajne pravicových spojencoch.

Znemožňuje víťazstvo


Ganc vyhlásil, že Netanjahu znemožňuje „úplné víťazstvo“ v Pásme Gazy a že vláda musí postaviť návrat rukojemníkov zadržaných militantným hnutím Hamasnad politické prežitie“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Už v máji politik pohrozil rezignáciou, ak Netanjahu do 8. júna nepredloží nový plán pre povojnové Pásmo Gazy.

Konferenciu zrušil


Plánovanú tlačovú konferenciu v sobotu však zrušil po dramatickej záchrane štyroch izraelských rukojemníkov pri jednej z najväčších takýchto izraelských operácií počas vojny v palestínskej enkláve. Útok si podľa zdravotníckych predstaviteľov v Pásme Gazy vyžiadal najmenej 274 mŕtvych Palestínčanov vrátane detí.

Ganc je dlhodobý rival Netanjahua, no pridal sa k jeho koalícii a vojnovému kabinetu, keď útok Hamasu na Izrael zo 7. októbra rozpútal vojnu v Pásme Gazy, aby tým prejavil gesto národnej jednoty. Jeho prítomnosť tiež zvýšila dôveryhodnosť Izraela u jeho medzinárodných partnerov. Ganc má dobré pracovné vzťahy s predstaviteľmi USA.Zdroj: SITA.sk - Izraelský minister Ganc oznámil odchod z vojnového kabinetu, Netanjahu údajne znemožňuje víťazstvo v Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurovoľby vo Francúzsku vyhralo krajne pravicové Národné združenie, Macron ohlásil predčasné parlamentné voľby
<< predchádzajúci článok
Najmenej päť krajín súhlasí s návrhom Francúzska, aby sa zúčastnili výcvikovej misie na Ukrajine