Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2018

J. Mrva: Chcem byť úspešný, premyslené mám aj prvé krokyNa snímke kandidát na post primátora mesta Bratislava Ján Mrva počas volebnej noci vo svojej volebnej centrále 10. novembra 2018 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke kandidát na post primátora mesta Bratislava Ján Mrva počas volebnej noci vo svojej volebnej centrále 10. novembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar
Bratislava 10. novembra (TASR) - Kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva sa chystá byť úspešný. Uviedol v priestoroch bratislavskej reštaurácie Moree, kde čaká na výsledky komunálnych volieb so svojim tímom a podporovateľmi.


Mrva očakáva výsledky s optimizmom. V prípade, že voľby nedopadnú v jeho prospech, hovorí o viacerých možnostiach. "Som autorizovaný geodet, môžem byť prednostom hocijakého úradu, mám dlhoročné skúsenosti. Toto budem riešiť potom, keď by to nastalo. Ale chystám sa byť úspešný," ozrejmil.V prípade úspechu chce ako prvé urobiť zasadnutie krízového štábu, pretože mesto je podľa neho v hroznom stave, čo sa týka magistrátu, ďalej zvolá dopravnú komisiu zloženú z poslancov a odborníkov. "Treba dotiahnuť električky, treba využiť eurofondy a riešiť okamžite zlepšenie dopravy," avizoval. Ako ďalšie chce zvolať vodohospodársku komisiu, pretože sa blíži zima. V tejto súvislosti ozrejmil, že začnú čistiť dlhé roky nečistené vpuste a robiť vodozádržné opatrenia.

Okrem jeho tímu, priateľov a manželky ho prišiel podporiť aj súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, predseda strany SaS Richard Sulík či šéf strany Nova Gábor Grendel. Mrvu v kandidatúre podporuje koalícia pravicových strán, okrem OĽaNO či SaS napríklad aj Sme rodina, Nova či OKS.

O post primátora sa v sobotňajších komunálnych voľbách uchádzalo desať kandidátov. Bratislavčania si mohli okrem primátora voliť aj mestských poslancov z 284 uchádzačov, starostov v 17 mestských častiach z takmer 70 kandidátov a miestnych poslancov z 846 kandidátov. V hlavnom meste bolo v 17 mestských častiach dokopy 53 volebných obvodov a 401 volebných okrskov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Petruško je spokojný s kampaňou, víťaza volieb netipuje
<< predchádzajúci článok
A. Turčanová: Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách

J. Mrva: Chcem byť úspešný, premyslené mám aj prvé kroky - diskusné fórum čitateľov