24hod.sk

14. februára 2011

Jurčina v NHL zaznamenal gól a asistenciu, Gáborík asistoval

Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina sa jedným gólom a asistenciou podieľal na nedeľňajšom triumfe tímu zámorskej NHL New York Islanders na ľade Buffala 7:6 po predĺžení. ...

jurcina Foto: SITA, APNEW YORK 14. februára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina sa jedným gólom a asistenciou podieľal na nedeľňajšom triumfe tímu zámorskej NHL New York Islanders na ľade Buffala 7:6 po predĺžení. Dvadsaťsedemročný bek v druhej polovici tretieho dejstva najprv svojim štvrtým presným zásahom v tejto sezóne vyrovnal na 5:5 a o 78 sekúnd neskôr prihral Wishartovi, ktorý dosiahol svoj premiérový gól v kanadsko-americkej profilige a upravil na 6:5. Keďže Sabres o necelú polminútu vyrovnali, rozhodnutie v prospech "ostrovanov" priniesol v 63. min Grabner, ktorý tak skompletizoval hetrik.

Jednou asistenciou sa v nedeľu prezentoval aj slovenský hráč vo farbách druhého newyorského klubu. Útočník "jazdcov" Marián Gáborík jednou asistenciou prispel k domácemu triumfu svojho mužstva nad Pittsburghom 5:3. Iba jediný gól padol v súboji Philadelphie s Los Angeles, o triumfe Kings rozhodol v 17. sekunde II. tretiny obranca Drew Doughty. Okrem Flyers ani jeden gól nedosiahli ani hokejisti Edmontonu, ktorí v domácom prostredí podľahli Anaheimu 0:4. Slovenský obranca v službách Ducks Ľubomír Višňovský nebodoval. Bez bodu vyšiel zo zápasu Detroit - Boston (4:2) aj kapitán Bruins Zdeno Chára, toho po súboji vyhlásili za tretiu hviezdu duelu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Detroit - Boston 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

New York Rangers - Pittsburgh 5:3 (2:2, 3:0, 0:1) - Marián Gáborík (NYR) 0+1

Philadelphia - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Buffalo - New York Islanders 6:7 po predĺžení (3:2, 1:1, 2:3 - 0:1) - Milan Jurčina (NYI) 1+1

Dallas - Columbus 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Atlanta - Carolina 2:3 (0:1, 1:1. 1:1)

Florida - San Jose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Edmonton - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Boston si aj tretíkrát poradil s Miami
Tesné víťazstvo Realu Madrid v domácej lige

Jurčina v NHL zaznamenal gól a asistenciu, Gáborík asistoval - diskusné fórum čitateľov