Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júna 2023

Kádárovi zo skupiny sátorovcov súd zamietol žiadosť o obnovu konania, proti rozhodnutiu podal sťažnosťŠpecializovaný trestný súd v Pezinku v piatok zamietol návrh na povolenie obnovy konania pre odsúdeného príslušníka zločineckej skupiny ...Zdieľať
fc8a1109 676x451 9.6.2023 (SITA.sk) - Špecializovaný trestný súd v Pezinku v piatok zamietol návrh na povolenie obnovy konania pre odsúdeného príslušníka zločineckej skupiny sátorovci Kristiána Kádára.

Podanie sťažnosti


Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, odsúdený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Kádárovi súd v marci 2019 uložil trest 25 rokov odňatia slobody. Najvyšší súd mu následne v októbri toho istého roku pridal aj trest prepadnutia majetku.

Obnova konania


Podľa Trestného poriadku môže súd povoliť obnovu konania, ak „vyjdú najavo skutočnosti alebo dôkazy súdu skôr neznáme, ktoré by mohli sami o sebe alebo v spojení so skutočnosťami a dôkazmi už skôr známymi odôvodniť iné rozhodnutie o vine, alebo vzhľadom na ktoré by pôvodne uložený trest bol v zrejmom nepomere k závažnosti činu alebo k pomerom páchateľa”.


Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zločineckej skupine sa pripisuje zodpovednosť za smrť minimálne 80 obetí.
Zdroj: SITA.sk - Kádárovi zo skupiny sátorovcov súd zamietol žiadosť o obnovu konania, proti rozhodnutiu podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K Demokratom sa pripojil Jozef Mihál, podľa Hegera ide o najväčšieho odborníka na sociálne veci na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Počítame s vami, napísal na adresu Fica prominentný ruský bloger a skritizoval Čaputovú