Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmovSlovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zruší zmluvy na poskytnutie finančných dotácií pre dva ...Zdieľať
peniaze 676x454 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zruší zmluvy na poskytnutie finančných dotácií pre dva projekty občianskeho združenia (OZ) Pre lepšiu spoločnosť.


Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). SAŽP uviedla, že OZ Pre lepšiu spoločnosť SAŽP neinformovala o možnom konflikte záujmov.

Kalinský bol poradcom premiéra


SAŽP tak rozhodla po verejnej kritike, ktorú vyvolala informácia, že štatutárom združenia, ktoré dotácie malo získať, je Pavol Kalinský, ktorý v čase zverejnenia informácie pôsobil ako externý poradca predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

SAŽP pôvodne plánovala poskytnúť OZ Pre lepšiu spoločnosť dotácie na dva projekty v celkovej výške 390-tisíc eur.

Podozrenie z konfliktu záujmov


Po tom, ako 21. januára Hospodárske noviny zverejnili informáciu o dotáciách pre OZ Pre lepšiu spoločnosť, Kalinský odstúpil z funkcie externého poradcu premiéra.

Informácia o poskytnutí dotácie vyvolala v radoch opozície podozrenia z konfliktu záujmov. Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši vyzval šéfa envirorezortu, aby odstúpil z funkcie. MŽP SR na situáciu reagovalo stanoviskom, v ktorom uviedlo, že OZ si podalo žiadosti o dotácie ešte v roku 2019, keď rezort viedlo bývalé vedenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri upravili manuál testovania vo firmách, rozširuje sa aj okruh „testovacích autorít“
<< predchádzajúci článok
Bratislavský samosprávny kraj po zozbieraní dát po plošnom testovaní identifikoval štatisticky významné odchýlky

Kalinského občianske združenie príde o dotácie od SAŽP, pretože nepriznal možný konflikt záujmov - diskusné fórum čitateľov