Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. februára 2010

Kamionisti zablokovali jeden cestný pruh do KošícKamionisti pokračujú v proteste aj v Košiciach a kamiónmi zablokovali jeden z cestných pruhov vedúcich do Košíc v mestskej časti Barca. Ako pre agentúru SITA ...Zdieľať
Foto: SITA/Marián Angelovič


KOŠICE 1. februára (WEBNOVINY) - Kamionisti pokračujú v proteste aj v Košiciach a kamiónmi zablokovali jeden z cestných pruhov vedúcich do Košíc v mestskej časti Barca. Ako pre agentúru SITA uviedol jeden z protestujúcich Jozef Ondruš, najprv uvažovali, že sa podvečer presunú do Prešova. "Nakoniec sme si to rozmysleli a začali sme blokovať jeden pruh výpadovky z Košíc smerom na Maďarsko," povedal Ondruš. Doložil, že momentálne sa do protestu zapojilo 15 kamiónov a nákladných áut. Podľa jeho slov bola na mieste aj polícia, ktorá filmovala autá, ale vodičov nekontrolovala a policajti sa na nič nepýtali. Všetky stojace autá majú zapnuté výstražné blikajúce smerovky, akoby stáli pre poruchu.

"Pre nás dopravcov je terajší mýtny systém a spoplatnenie ciest prvej triedy likvidačné. Je smutné, že nás tu dnes nie je viac. Dopoludnia však polícia brala našim ľudom vodičské preukazy a dávala pokutu až 60 eur. Pre nás malých to nie je maličkosť a ak niekto príde o vodičák, príde o chlieb, " povedal Ondruš.

V rozhovore viacerí protestujúci kamionisti potvrdili, že im nejde o politiku, ale o udržanie práce. Sú rozhodnutí zotrvať na tomto mieste a protestovať minimálne do rána, inak by tu boli zbytočne.

Ako povedal Ondruš, majú informácie, že sa košická polícia chystá kamióny odťahovať. Doložil, že žiadna exekúcia ich však od protestov neodradí.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Polícia údajne blokuje kamióny na Triblavine (1. 2. 2010)
 Výber mýta na cestách 1. triedy sa odkladá (31. 1. 2010)
 Pri štrajku bude polícia postupovať podľa zákona (31. 1. 2010)
 Od pondelka neobmedzený štrajk kamionistov (29. 1. 2010)
 Spoplatnenie ciest 1. triedy odložili na neurčito (29. 1. 2010)
 Fico rokuje o mýte opäť bez únie autodopravcov (28. 1. 2010)
 Dopravcovia informovali Fica a Vážneho o štrajku (28. 1. 2010)
 Krutá gangsterka zatĺka (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
HAULÍK: Dzurinda si zobral oddychový čas
<< predchádzajúci článok
MIHÁL: SaS nemá s SDKÚ pred voľbami spoluprácovať