Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Kanada si uctila obete pádu ukrajinského Boeingu, tragédia sa podľa Trudeaua nemala staťV kanadskom Edmontone sa v nedeľu uskutočnila spomienka na obete havárie ukrajinského lietadla, ktoré minulý týždeň zostrelili v Iráne. Premiér Justin Trudeau povedal, ...Zdieľať
iran_plane_crash_34982 a8cee436d31945b99138c235b3819e30 676x451 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - V kanadskom Edmontone sa v nedeľu uskutočnila spomienka na obete havárie ukrajinského lietadla, ktoré minulý týždeň zostrelili v Iráne. Premiér Justin Trudeau povedal, že bolo preňho bolestné počúvať príbehy príbuzných 57 Kanaďanov, ktorí útok neprežili.

Otázky nezostanú nezodpovedané


Podľa vlastných slov sa dozvedel, že mnohí prišli do Kanady hľadať nové príležitosti pre svoje rodiny, ktoré však teraz zachvátil žiaľ a pobúrenie. Trudeau im prisľúbil, že ich otázky nezostanú nezodpovedané.

“Táto tragédia sa nikdy nemala stať. Nepoľavíme, kým nedostaneme odpovede. Nepoľavíme, kým nedosiahneme spravodlivosť a vyvodenie zodpovednosti,” vyhlásil.

Za pád lietadla môže ľudská chyba


Irán v sobotu ráno priznal, že ukrajinské lietadlo zostrelila iránska armáda. Tvrdí však, že to nebolo úmyselne, ale v dôsledku "ľudskej chyby" a vo vypätej atmosfére.

Krátko predtým Irán v odvete za cielené zabitie svojho významného generála Američanmi zaútočil na dve americké základne v Iraku a iránska armáda bola preto v strehu pred americkou odvetou.

Pri stredajšej havárii zahynulo všetkých 176 ľudí na palube. Najviac, až 82 z nich pochádzalo z Iránu, 57 bolo Kanaďanov, väčšina z nich tiež iránskeho pôvodu, a 11 bolo Ukrajincov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kanada si uctila obete pádu ukrajinského Boeingu, tragédia sa podľa Trudeaua nemala stať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž počas letu napadol letušku aj policajtov, jednému z nich zlomil štyri rebrá
<< predchádzajúci článok
MARIAN K. ODMIETA VINU VO VECI VRAŽDY NOVINÁRA J. KUCIAKA

Kanada si uctila obete pádu ukrajinského Boeingu, tragédia sa podľa Trudeaua nemala stať - diskusné fórum čitateľov