Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Kanada zakázala odchyt a chov delfínov a veľrýbIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo
Montreal 11. júna (TASR) - Kanadský parlament schválil v pondelok zákon, ktorý zakazuje odchyt a chov delfínov, veľrýb a ďalších veľkých morských cicavcov. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.


Príslušný návrh zákona, ktorého schválenie privítali ochrancovia práv zvierat, musí ešte formálne potvrdiť generálna guvernérka Kanady Julie Payetteová.

Právna norma nebude mať retroaktívnu účinnosť, takže sa nebude vzťahovať na delfíny, veľryby či sviňuchy, ktoré sa už v súčasnosti chovajú v morských akváriách alebo zábavných parkoch na území Kanady. Aktivisti poukazujú na to, že tieto živočíchy nezriedka držia v malých nevyhovujúcich nádržiach.

Kanada sa stala v poradí 11. krajinou sveta, ktorá zaviedla takýto zákaz. Výnimky budú platiť napríklad v prípade zranených živočíchov, u ktorých bude potrebná rehabilitácia v zajatí.

"Dúfame, že príklad Kanady budú nasledovať aj ďalšie krajiny a že si aj cestovné kancelárie uvedomia, že tento typ atrakcií je stále menej prijateľný," uviedla kanadská pobočka organizácie Svetová ochrana zvierat (WAP).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z balkóna hotelovej izby v Jasnej vypadol srbský mladík
<< predchádzajúci článok
Bojnický zámok bude opäť patriť deťom

Kanada zakázala odchyt a chov delfínov a veľrýb - diskusné fórum čitateľov