19. septembra 2021

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Denis Myšák vybojovali ...

balaz 676x388 19.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Denis Myšák vybojovali bronzovú medailu v K2 na 500 m na majstrovstvách sveta v dánskej Kodani.

V nedeľňajšom A-finále bola nad sily slovenského dua iba víťazná posádka zo Španielska v zložení Marcus Walz a Rodrigo Germade, za ktorou Slováci zaostali o 1,05 s, a "strieborní" Nemci Tobias Schultz a Martin Hiller.

Baláž s Myšákom sa od úvodu zaradili k ašpirantom na medailové umiestnenie. V polovici pretekov sa držali na bronzovej priečke spoločne s Kanaďanmi, no tí postupne "odpadli" a v závere museli byť Slováci v strehu predovšetkým pred Maďarmi a Ukrajincami.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kanoisti Baláž s Myšákom vybojovali pre Slovensko bronz na majstrovstvách sveta, z víťazstva sa tešili Španieli © SITA Všetky práva vyhradené.

Tragédia pred majstrovstvami sveta v cyklistike, niekdajšieho dánskeho cyklistu Sörensena zrazila dodávka