Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2012

Kauza Gorila možno zblížila SDKÚ s SaS, povedal DzurindaKauza Gorila podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu nebude determinovať výber prípadných budúcich koaličných partnerov jeho strany. „Možno to, čo sa včera stalo (odvolanie Anny ...Zdieľať
mikulas dzurinda BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Kauza Gorila podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu nebude determinovať výber prípadných budúcich koaličných partnerov jeho strany.


„Možno to, čo sa včera stalo (odvolanie Anny Bubeníkovej z čela FNM – poznámka SITA), nás ešte viac zblížilo s KDH, Mostom-Híd a možno aj zo SaS,“ vyhlásil dnes Dzurinda na tlačovej besede. Podľa neho SDKÚ-DS chce udržať Slovensko v elitnom európskom klube, čím je zadefinovaná téma pre možnú budúcu spoluprácu. K tejto téme sa podľa neho niekto prihlási, alebo neprihlási.

„Máme záujem o spoluprácu s každým, kto sa k tomu prihlási. Potom budeme hľadať cesty. Nie na báze toho, čo bolo v Gorile, alebo nebolo v Gorile,“ zdôraznil. Bubeníkovú v stredu vláda odvolala z čela FNM po medializácii údajného spisu SIS o odpočúvaní s názvom Gorila, ktorý uvádza viaceré podozrenia z korupčného správania. Za odvolanie Bubeníkovej bolo desať členov vlády vrátane premiérky Ivety Radičovej.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vyhodnotil odvolanie Bubeníkovej ako súčasť predvolebnej kampane. Dnes si SDKÚ-DS pozvalo predstaviteľov slovenskej inteligencie a odborníkov, ktorí požívajú vysokú autoritu a úctu, aby s nimi diskutovali o predvolebnom programe 4 x 4. Medzi odborníkmi bol napríklad bývalý slovenský veľvyslanec v USA Rastislav Káčer, vedúci úradu vlády Viktor Nižňanský, analytik Vladimír Vaňo či politologička Soňa Szomolányi.

„Nezaznamenal som hlas, ktorý by diametrálne s programom nesúhlasil. Išlo skôr o akcenty priorít,“ uviedol Dzurinda. Jeden z účastníkov kolokvia podľa neho žiadal zdôrazňovať kultúru práce, nie kultúru naťahovania rúk.

„Ešte náš program upravíme. Upravíme poradie priorít. Kľúčovou prioritou bude udržať Slovensko v elitnom klube európskych krajín,“ povedal. Môžeme mu podľa neho hovoriť eurozóna či extraliga. „Klub, ktorý môže byť užší i širší. Aby sme sa nielen udržali, ale blížili aj k špici,“ dodal. Cestou k tomu je stabilná mena, spravodlivý štát a inovácie. Definitívnu podobu programu schváli v nedeľu Ústredná rada SDKÚ-DS.

Dzurinda sa dnes nechcel vyjadrovať k iniciatíve SaS zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR ku kauze Gorila, na ktorej chcú okrem tejto témy aj vyzvať prezidenta SR Ivana Gašparoviča, aby vymenoval Jozefa Čentéša na post generálneho prokurátora. "Obávam sa, že keď sa vydáme cestou politického marketingu, tak nám unikne podstata. Je dva mesiace pred voľbami a aj my máme svoj záujem," povedal.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Súd potvrdil odpočúvanie z Gorily (12. 1. 2012)
 Polícia požiadala SIS o súčinnosť pri vyšetrovaní Gorily (11. 1. 2012)
 Policajný prezident Spišiak zhodnotil Gorilu (11. 1. 2012)
 Šef SIS príde do parlamentu vysvetľovať Gorilu (10. 1. 2012)
 Lipšicov tím preverí všetkých, ktorí sa v Gorile spomínajú (10. 1. 2012)
 Dobroslav Trnka nebude v tíme, ktorý prešetrí Gorilu (9. 1. 2012)
 Daniel Lipšic zriadil špeciálny tím na vyšetrovanie Gorily (9. 1. 2012)
 V kauze Gorila padlo ďalšie trestné oznámenie (9. 1. 2012)
 SNS nepodporí zvolanie mimoriadnej schôdze v kauze Gorila (9. 1. 2012)
 Niektoré informácie v Gorile sú podľa Bugára výmysel (8. 1. 2012)nasledujúci článok >>
Na Slovensku údajne chýba onkologická liečba
<< predchádzajúci článok
Putin sľubuje ukončenie policajných represálií