Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. augusta 2021

KDH vyzýva vládu na prehodnotenie opatrení k návšteve pápeža na Slovensku, sú neférové voči nezaočkovaným ľuďomVláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace so septembrovouZdieľať
vatican_pope_22720 3be224cbbee44854b1e74cdc35600758 676x451 23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace so septembrovou návštevou pápeža Františka. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.


Podľa KDH sú aktuálne nastavené podmienky návštevy Svätého Otca na Slovensku neférové voči nezaočkovaným ľuďom a iba prehlbujú zbytočné napätie v spoločnosti.

Vláda by mala nájsť cestu


Podľa hnutia je napríklad neférové, že na olympijskú hokejovú kvalifikáciu v interiéri štadióna Ondreja Nepelu môže prísť 7 500 divákov, pričom nemusia byť zaočkovaní a stačí im aj negatívny PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín alebo negatívny antigénový test nie starší ako 48 hodín. Na stretnutie s pápežom, ktoré sa koná v exteriéri, pritom môžu prísť iba zaočkovaní ľudia.

„Ak existuje cesta, ako umožniť aj nezaočkovaným občanom stretnúť sa s pápežom tak, aby bola zachovaná bezpečnosť všetkých účastníkov, vláda v spolupráci s odborníkmi by sa ju mali pokúsiť ešte raz nájsť," povedal predseda KDH Milan Majerský.

Maďari majú uvoľnené opatrenia


Situácii podľa neho neprospieva ani fakt, že kým na Slovensku platia pre stretnutie s hlavou rímskokatolíckej cirkvi prísne opatrenia, v susednom Maďarsku vláda všetky opatrenia uvoľnila.

Nezaočkovaní Slováci sa tak doma stretnutia s pápežom zúčastniť nemôžu, hneď v susediacej krajine však áno. Podľa KDH sú tak podmienky pre masové podujatia veľmi nejednotné, nespravodlivo odlišné a vláda by mala zapracovať na ich zjednotení.


Zdroj: Webnoviny.sk - KDH vyzýva vládu na prehodnotenie opatrení k návšteve pápeža na Slovensku, sú neférové voči nezaočkovaným ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hojsík so Šimečkom žiadajú eurosocialistov o vylúčenie Smeru, Marušiakovi sa zdá ich list čudný
<< predchádzajúci článok
Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore

KDH vyzýva vládu na prehodnotenie opatrení k návšteve pápeža na Slovensku, sú neférové voči nezaočkovaným ľuďom - diskusné fórum čitateľov