25. februára 2013

KHL: Hokejisti Slovana prehrali s Dinamom Moskva 2:3

Video: Hokejisti Slovana Bratislava podľahli obhajcovi Gagarinovho pohára aj vo štvrtom zápase. Stíhacia jazda v tretej tretine, v ktorej "belasí" súpera prestrieľali, na predĺženie série nestačila.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 0:1 (0:1) Hráči Slovana Bratislava v pondelok odohrali záverečný súťažný zápas v premiérovej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Zverenci trénera Rostislava Čadu podľahli hráčom Dinama Moskva vo štvrtom dueli štvrťfinále play-off Západnej konferencie na domácom ľade 2:3 a celú sériu prehrali 0:4, keď v predchádzajúcich troch stretnutiach postupne prehrali 1:5, 2:3 po predĺžení a 2:4.

Moskovské mužstvo si v pondelok vypracovalo trojgólový náskok, ktorý v tretej tretine skresali obrancovia Ivan Švarný a Vladimír Mihálik.

Slovanu sa v zostávajúcom priebehu stretnutia už nepodarilo vyrovnať. Najlepšími hráčmi pondelňajšieho zápasu boli Ivan Švarný a Jakub Petružálek.

Dinamo Moskva postúpilo do konferenčného semifinále, tím pod taktovkou trénera Olega Znaroksa ešte nepozná meno súpera v ďalšom kole play-off.

VÝSLEDOK - štvrťfinále play-off Západnej konferencie - štvrtý zápas:

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
(stav série 0:4 - hrá sa na 4 víťazstvá)

11:32 - 0:1 J. Petružálek (A. Mironov, A. Jeriomenko)
26:28 - 0:2 S. Koňkov (D. Pestunov, J. Babenko)
29:26 - 0:3 J. Jalasvaara (M. Soloviov, D. Kokarev) - presilová hra
42:25 - 1:3 I. Švarný (M. Bartovič, J. Mikúš) - presilová hra
46:24 - 2:3 V. Mihálik (L. Hudáček)

Vylúčenia:
04:16 Tomáš Mojžíš (Slovan) - 2 min. (sekanie)
12:27 Marko Daňo (Slovan) - 2 + 2 min. (hrubosť)
12:27 Peter Ölvecký (Slovan) - 2 + 2 min. (hrubosť)
12:27 Denis Mosaľov (Dinamo) - 2 + 2 min. (hrubosť)
12:27 Marek Kvapil (Dinamo) - 2 min. (krosček)
12:27 Janne Jalasvaara (Dinamo) - 2 +2 min. (hrubosť)
28:23 Ivan Švarný (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
33:55 Milan Kytnár (Slovan) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
36:17 Konstantin Kasiančuk (Dinamo) - 2 min. (podrazenie)
41:41 Alexej Cvetkov (Dinamo) - 2 min. (podrazenie)
47:56 Ivan Švarný (Slovan) - 2 min. (sekanie)
48:52 Michal Sersen (Slovan) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 21:25, vylúčenia: 9:7 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Sergejev, Ravodin - Balodis, Deďuľa

I. tretina

Dinamo začalo štvrtý zápas aktívnejšie a hneď od úvodu si vytváralo aj šance. Už v 2. minúte pohrozil po Mihálikovej chybe Koňkov, no jeho pokus spomedzi kruhov zneškodnil Janus.

Brankár Slovana si poradil aj s presilovkovými strelami Jalasvaaru, Mosaľova, Pestunova a Nováka. Už v hre piatich proti piatim neuspel Kasiančuk.

Janus prvýkrát kapituloval v 12. minúte z hokejky Petružálka, ktorý sa odvážne predral domácou obranou po pravej strane - 0:1.

Vzápätí mohol vyrovnať Sersen, po jeho pokuse sa pred Jeriomenkom strhla bitka. Jej výsledkom bolo 18 trestných minút a presilovka pre Slovan.

II. tretina

Začiatok druhej časti patril domácemu mužstvu, ale Bartoviča aj Sersena "vychytal" Jeriomenko. Zahrmelo na opačnej strane, keď v 27. minúte ďalšiu chybu Mihálika potrestal Koňkov, ktorý zakončil únik blafákom na pravú stranu - 0:2.

Ďalši gól hostí pridal v polovici zápasu obranca Jalasvaara, ktorý vymietol pravý horný roh Janusovej bránky - 0:3.

Dinamo hralo uvoľnene a jeho hráči vynikajúco narúšali rozohrávku Slovana. V 37. minúte vystrelil tvrdo od modrej čiary obranca Gorochov, ale brankár Janus schoval puk v lapačke.

III. tretina

Iskierku nádeje pre Slovan vykresal v 42. minúte Švarný, ktorého nepokryla defenzíva Dinama a po prihrávke Bartoviča prekonal gólmana hostí - 1:3. To domáci tím ešte viac nabudilo, ale Vondrka pálil vo veľkej šanci tesne vedľa.

Tribúny rozjasal v 47. minúte Mihálik, ktorého "projektil" od modrej čiary skončil až v bránke moskovského mužstva - 2:3.

Vyrovnanie mal na hokejke Miklík, ale Jeriomenko aj so šťastím zachránil. Dinamo malo vzápätí 64-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ale Janus previedol niekoľko dobrých zákrokov a skóre sa nezmenilo.

Po dvoch vylúčeniach sa "belasí" len veľmi ťažko dostávali do tempa. Kukumbergovu strelu v 54. minúte Jeriomenko vytesnil, hosťujúci Kasiančuk trafil iba do Janusa. Záver si už hráči Dinama ustrážili a postúpili do ďalšej fázy play-off.

Slovan: Janus - Sigalet, Sersen, Mojžíš, Švarný, V. Mihálik, J. Tabaček - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg - L. Hudáček, Kytnár, Bakoš - Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo - Preisinger, T. Mikúš
Dinamo: Jeriomenko - Graňák, F. Novák, Soloviov, Jalasvaara, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev - Koňkov, Soin, Babenko - Kokarev, Cvetkov, Petružálek - Kasiančuk, Gorovikov, Sopin - Kvapil, Pestunov, Mosaľov

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Slovana):
"Myslím si, že dnešný zápas bol v nasadení a agresivite najlepší v sérii. Súperovi sa podarilo odskočiť, naše mužstvo sa celú sezónu ukazovalo veľmi bojovne a potvrdilo sa to aj dnes. Vďaka nasadeniu sa nám podarilo zamotať duel, bolo to otvorené až do konca. V celej sérii sme boli Dinamu vyrovnaný súper. Majú dobrý káder s výbornou organizáciou. Narazili sme na nich v ich vynikajúcej forme. To je hlavná príčina, prečo nás vyradili."

Oleg Znaroks (tréner Dinama Moskva): "Celá séria bola veľmi náročná, rovnako aj pondelkové stretnutie. Mali sme veľmi náročného súpera, ale chlapci túto prekážku zvládli."