15. októbra 2012

KHL: Hokejisti Slovana vyhrali na ľade dvojnásobného víťaza KHL

Tagy: KHL

V pondeľňajšom zápase KHL "belasí" nadviazali na bodové zisky z predchádzajúcich dvoch zápasov na ľadoch súperov, v TatNeft Aréne zvíťazili po samostaných nájazdoch 3:2.

AK Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava Séria hokejistov Slovana Bratislava na klziskách súperov pokračovala v pondelok na ľade dvojnásobného víťaza KHL. Hráči Ak Bars Kazaň získali Gagarinov pohár v sezóne 2008/2009 a aj v nasledujúcom ročníku 2009/2010.

V TatNeft Aréne zverenci českého trénera Rostislava Čadu zvíťazili po samostatných nájazdoch 3:2.

Skóre duelu otvoril v 10. minúte Marko Daňo, ktorému na prvý presný zásah v zápase nahrávali spoluhráči zo štvrtého útoku - Andrej Šťastný a Martin Bakoš.

Domáci fanúšikovia sa dočkali vyrovnania v 17. minúte. Hokejistom Kazane však výrazne pomohol k tomuto gólu Ján Tabaček. Obrancovi "belasých" ušiel počas presilovky puk na modrej čiare. Zmocnil sa ho Janne Pesonen. Fínskeho útočníka brankár Janus vychytal, následnú dorážku jeho krajana Jarkka Immonena však už nemal šancu chytiť.

Druhý šok pre Kazaň prišiel 5 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Od modrej čiary vystrelil počas presilovky Martin Štajnoch a jeho strela prešla pomedzi betóny brankára Garipova až do siete.

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať aj druhýkrát. V 57. minúte sa po spolupráci fínskej dvojice Pesonen - Immonen presadil Obuchov. V predĺžení mala Kazaň výhodu presilovej hry, brankár Janus však všetky strely pochytal a o víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. O víťazstve Slovana v nich rozhodol dvoma gólmi kapitán Miroslav Šatan.

"Belasí" týmto víťazstvom nadviazali na bodové zisky z dvoch predchádzajúcich zápasov, v ktorých zvíťazili v Nižnekamsku nad Neftechimikom 5:4 po samostatných nájazdoch a bod do tabuľky si pripísali v sobotu aj na ľade silnej Ufy.

Posledný štvrtý zápas na tejto šnúre odohrá Slovan v stredu v Čerepovci.

VÝSLEDOK:

AK Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) po sam. nájazdoch

3:55 Škačkov (Kazaň) - 2 min. (držanie)
14:59 (Kazaň) - 2 min. (nedovolený počet hráčov na ľadovej ploche)
19:39 Šatan (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
25:06 Kytnár (Slovan) - 2 min. (držanie)
27:38 Lahti (Kazaň) - 2 min. (vyhodenie puku mimo ľadovej plochy)
29:55 Tabaček (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
39:49 Kuľaš (Kazaň) - 2 min. (podrazenie)
45:08 Bartovič (Slovan) - 2 min. (sekanie)
52:16 Bartovič (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
58:22 Jemelin (Kazaň) - 2 min. (hákovanie)
61:41 Bartovič (Slovan) - 2 + 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

vylúčenia: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov

Zostava Slovana: (zdroj: hclsovan.sk)
Janus - Višňovský, Boumedienne, Sekera, Štajnoch, Švarný Tabaček, Luža - Vondrka, Bližňák, Šatan - Hudáček, Kytnár, Kukumberg - Bartovič, Ölvecký, Miklík - Bakoš, Šťastný, Daňo - Mikúš