Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

08. mája 2006

Kia Motors spustila v žilinskom závode skúšobnú prevádzkuJuhokórejská automobilka Kia Motors minulý týždeň spustila skúšobnú prevádzku v závode pri Žiline. Potvrdil to v pondelok pre agentúru Reuters hovorca spoločnosti Michael Čchoo. Sériovú výrobu ...Zdieľať

SOUL 8. mája (WN/SITA, Reuters) - Juhokórejská automobilka Kia Motors minulý týždeň spustila skúšobnú prevádzku v závode pri Žiline. Potvrdil to v pondelok pre agentúru Reuters hovorca spoločnosti Michael Čchoo. Sériovú výrobu plánuje spustiť automobilka koncom tohto roka, pričom maximálna ročná kapacita bude 300 tis. vozidiel. Nový závod Kia Motors pri Žiline zamestnáva zhruba 2 tis. ľudí zo všetkých regiónov Slovenska. Investícia spoločnosti Kia vrátane jej dodávateľov by mala vytvoriť viac priamo ako 7 500 pracovných miest, ďalších niekoľko tisíc pracovných miest sa vytvorí nepriamo. Juhokórejská spoločnosť investuje na Slovensku 1 mld. eur.

Automobilka Kia a jej materská spoločnosť Hyundai Motor posunuli kvôli korupčnému škandálu otváraciu ceremóniu v prvom americkom závode. Prezident automobilky Hyundai Čchung Mong-koo bol zatknutý pre podozrenie zo spáchania trestných činov sprenevery a zneužitia dôvery. Prokuratúra uvažuje rozšírení obvinenia aj na jeho syna, prezidenta automobilky Kia Motors Čhung Eui-suna, ktorý bol v súvislosti s korupčnou aférou tiež vypočúvaný. Prokuratúra má podozrenie, že spoločnosť Hyundai spreneverila finančné prostriedky svojich divízií na vytvorenie tajného fondu, z ktorého potom podplácala verejných činiteľov.

(1 EUR = 37,314 SKK)

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Apple Computer vyhral spor o logo jablka
<< predchádzajúci článok
Správa britského ministerstva obrany vyvracia prítomnosť UFO na našej planéte