Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2023

Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvojaaktualizované 7. februára, 9:27 Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil svojej armáde, aby rozšírila svoje ...Zdieľať
north_korea_15937 03faf1ac22e24b11bb048b2cda4ab996 676x451 7.2.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 7. februára, 9:27


Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil svojej armáde, aby rozšírila svoje bojové cvičenia a zlepšila pripravenosť na vojnu. Týmito vyjadreniami ešte viac eskaloval napätie so susednými krajinami a Spojenými štátmi.

Kim v pondelok predsedal zasadnutiu Ústrednej vojenskej komisie vládnucej Strany pracujúcich. Povzbudil na nej ozbrojené sily, aby vykonali „večne víťazné činy“, preukázali „neporovnateľnú vojenskú silu“ a spustili novú fázu rozvoja.

Zasadnutie sa konalo v čase, keď prichádzajú signály, že Severná Kórea plánuje vojenskú prehliadku, ktorá môže byť príležitosťou na prezentáciu najnovšieho arzenálu z jej rastúceho programu jadrových zbraní a rakiet, ktorý vyvoláva obavy pre Spojené štáty a ich spojencov v Ázii.


Zdroj: SITA.sk - Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dokazovanie v procese s „Hrobárom“ z gangu sátorovcov musí súd vykonať odznova
<< predchádzajúci článok
Najväčší slovenský broker pool Finportal zavŕšil rok 2022 opäť s výrazným rastom