Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. októbra 2009

Kirgizská vláda podala demisiuKirgizská vláda v utorok podala demisiu. Stalo sa tak po tom, ako prezident Kurmanbek Bakijev vyzval na jej "zreformovanie", informoval hovorca vlády. "Dnes (v utorok) odovzdal celý kabinet svoju rezignáciu v ...Zdieľať
BIŠKEK 20. októbra (WEBNOVINY) - Kirgizská vláda v utorok podala demisiu. Stalo sa tak po tom, ako prezident Kurmanbek Bakijev vyzval na jej "zreformovanie", informoval hovorca vlády. "Dnes (v utorok) odovzdal celý kabinet svoju rezignáciu v súvislosti s dnešným ohlásením reformy vlády," uviedol hovorca Marat Kadyralijev pre agentúru AFP. Bakijev v utorok počas svojho prejavu verejne vyzval na zásadnú obmenu členov kirgizského exekutívneho orgánu.


V tejto bývalej sovietskej krajine sa nachádzajú strategicky dôležité americké vojenské základne, ktoré USA využívajú na logistickú podporu pre svoje operácie v Afganistane. Okrem Američanov však disponujú svojimi základňami v Kirgizsku aj Rusi.

Bakijev nastúpil do čela štátu po opätovnom zvolení v júlových voľbách, ktoré medzinárodní pozorovatelia označili za zmanipulované.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimovládky poslancom ukážu, na čo ide rozvojová pomoc
<< predchádzajúci článok
Najmenej 2 mŕtvi pri dvoch útokoch na univerzitu v Pakistane