Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. októbra 2006

Kofola za tri štvrťroky v SR s obratom 794 mil. SkSpoločnosť Kofola dosiahla na slovenskom trhu za prvých deväť mesiacov tohto roka obrat takmer 794 mil. Sk. V medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 34 %. V sledovanom období pritom v ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Kofola dosiahla na slovenskom trhu za prvých deväť mesiacov tohto roka obrat takmer 794 mil. Sk. V medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 34 %. V sledovanom období pritom v slovenskej divízii Kofoly so sídlom v Rajeckej Lesnej pracovalo 270 ľudí a počet pracovníkov tak od konca minulého roka vzrástol o 6 %. Informovala o tom spoločnosť.

Celkovo dosiahla česká skupina Kofola v regióne strednej Európy v období od januára do konca septembra tohto roka obrat vo výške 2,66 mld. CZK a medziročne si tak polepšila o 12,3 %. "Rast obchodných výsledkov skupiny Kofola počas posledných rokov sa viaže aj na rozširovanie výrobných kapacít skupiny v rámci strednej Európy," uvádza spoločnosť.

Ďalšie rozšírenie výrobných kapacít spoločnosti by malo priniesť spojenie s českým výrobcom privátnych značiek nápojov pre obchodné reťazce Klimo, s.r.o., s ktorou Kofola podpísala zmluvu o prevode obchodného podielu v októbri tohto roka. V súčasnosti obidve spoločnosti čakajú na schválenie českého protimonopolného úradu, o ktoré bolo zo zákona potrebné požiadať vzhľadom na očakávaný obrat spoločnosti Kofola a podiel na trhu po plánovanom spojení so spoločnosťou Klimo. "Pokiaľ všetko pôjde podľa očakávaní spoločností, Kofola bude mať od 1. novembra tohto roka štyri výrobné závody v strednej Európe, z toho dva v Českej republike a po jednom v Poľsku a na Slovensku," konštatuje spoločnosť.

Rozširovanie aktivít českého výrobcu nealkoholických nápojov v regióne strednej Európy si vyžiadalo aj strategické zmeny v riadení spoločnosti, ktorých cieľom bola premena na nadnárodný subjekt s holdingovým usporiadaním. "Dňa 1. novembra 2006 bude dokončený proces reštrukturalizácie spoločnosti Kofola, ktorý je spojený so vznikom spoločnosti Kofola Holding so sídlom v Ostrave," informuje spoločnosť.

Spoločnosť Kofola je dodávateľom nealkoholických nápojov v stredoeurópskom regióne a pôsobí na trhoch v ČR, SR, v Poľsku i Maďarsku. Konsolidované tržby skupiny za rok 2005 presiahli 2,8 mld. CZK, firma v súčasnosti zamestnáva viac ako tisíc pracovníkov.

(1 CZK = 1,288 SKK)

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oprah Winfrey hovorila o potrebe vzdelávania o holokauste
<< predchádzajúci článok
Euromoney 2006: Real Estate Awards pre Investkredit Bank AG