Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2024

Kolíková: Ak sa Harabin stane členom Súdnej rady SR, bude to odkaz pre justíciu, že nepohodlní sudcovia budú opätovne šikanovaní (video)Ak sa Štefan Harabin stane členom Súdnej rady SR, bude to odkaz pre justíciu, že nepohodlní sudcovia budú opätovne šikanovaní. ...Zdieľať
657089875fec2663196564 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Ak sa Štefan Harabin stane členom Súdnej rady SR, bude to odkaz pre justíciu, že nepohodlní sudcovia budú opätovne šikanovaní. Uviedla to poslankyňa Mária Kolíková (SaS) v parlamente pre médiá.


Nominácia exministra spravodlivosti za člena súdnej rady podľa nej vzbudzuje dojem, že ide o dohodu medzi koalíciou a Harabinom, a to takou, že výmenou za podporu v prezidentských voľbách sa stane členom rady.

Poslankyňa si zároveň myslí, že keď sa ministrom životného prostredia mohol stať Tomáš Taraba a ministerkou kultúry Martina Šimkovičová (obaja nom. SNS), pokojne sa súčasťou súdnej rady môže stať Harabin.

„Bol to práve Štefan Harabin, ktorý bol ako predseda Najvyššieho súdu SR disciplinárne potrestaný ústavným súdom za to, že nevpustil kontrolu na najvyšší súd. Úvahou je tam mať Štefana Harabina a skôr možno teraz ide o to, či to voliči tejto koalície znesú," povedala.
Zdroj: SITA.sk - Kolíková: Ak sa Harabin stane členom Súdnej rady SR, bude to odkaz pre justíciu, že nepohodlní sudcovia budú opätovne šikanovaní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dobrovoľníci z Tesca vyzbierali vyše dvoch ton odpadu
<< predchádzajúci článok
Americký balík pomoci Ukrajine bude väčší, nedostane len delostrelectvo a protivzdušnú obranu