Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2021

Kollár spŕšku kritiky chápe, ale ostatné vakcíny meškajú a Sputnik môže zachrániť životyPredseda Národnej rady SR a líder koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár chápe kritiku, že pri kúpe ruských vakcínZdieľať
boris kollar 676x451 2.3.2021 - Predseda Národnej rady SR a líder koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár chápe kritiku, že pri kúpe ruských vakcín Sputnik V ide o neštandardné riešenie, ostatné vakcíny však podľa jeho slov aktuálne meškajú s dodávkami. Reagoval tým na fakt, že na Slovensko prišli 1. marca v podvečerných hodinách prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V. Stanovisko šéfa zákonodarného orgánu agentúre SITA poskytla jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.


Kollár preto v tejto súvislosti víta akúkoľvek možnosť, ktorá pomôže zlepšiť aktuálnu pandemickú situáciu. „V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že ide o ľudské životy. Navyše, vakcínou Sputnik V boli už očkované tisíce ľudí vo svete, preto predseda parlamentu pevne verí, že ľuďom, ktorí preukážu záujem o túto vakcínu, to bude umožnené aj na Slovensku,“ dodala Jurcová.

Počas nasledujúcich dvoch mesiacov príde na Slovensko milión ruských vakcín a následne v máji a júni ďalší milión. Vakcína Sputnik V nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou (EMA). Slovensko ju však môže používať ako neregistrovaný liek, a to na základe rozhodnutia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO). Z krajín Európskej únie ju používa len Maďarsko.Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár spŕšku kritiky chápe, ale ostatné vakcíny meškajú a Sputnik môže zachrániť životy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok
<< predchádzajúci článok
Štúdia: Riziko nákazy je u učiteľov porovnateľné so širšou populáciou

Kollár spŕšku kritiky chápe, ale ostatné vakcíny meškajú a Sputnik môže zachrániť životy - diskusné fórum čitateľov